Szpital Mazovia rozpoczyna działalność w Częstochowie
21 marca 2022 roku Szpital Mazovia rozpoczyna działalność w Częstochowie. Oznacza to, że dla pacjentów z tego regionu będzie dostępna nowoczesna, małoinwazyjna technologia operacyjna, przeprowadzana za pomocą robota da Vinci.
Placówka będzie się mieścić przy ulicy Warszawskiej 30. Jako pierwsza placówka medyczna w regionie będzie ona miała w swojej ofercie zabiegi urologiczne z wykorzystaniem robota chirurgicznego da Vinci i stawia sobie za cel bliską współpracę z publicznym system ochrony zdrowia w regionie.
31 marca 2022 w Szpitalu Mazovia w Częstochowie odbędzie się pierwszy w regionie zabieg prostatektomii radykalnej w asyście robota da Vinci. Zabieg usunięcia nowotworu prostaty wykonają doświadczeni urolodzy ze Szpitala Mazovia w Warszawie.
– Pacjenci onkologiczni, w tym chorzy na raka prostaty, oraz cierpiący na inne schorzenia urologiczne, powinni mieć dostęp do najbardziej nowoczesnych technik leczenia stosowanych na świecie. Jako Szpital Mazovia jesteśmy gotowi świadczyć takie usługi, współpracując zarówno z partnerami publicznymi, jak i środowiskiem medycznym – mówi prof. dr hab. n. med. Igal Mor, dyrektor Szpitala Mazovia, członek zarządu głównego Polskiego Towarzystwa Urologicznego.
Dzięki wykorzystaniu robota chirurgicznego da Vinci w laparoskopowej radykalnej prostatektomii zmniejsza się ryzyko operacji, a czas rekonwalescencji jest krótszy. Po trzech dobach od zabiegu pacjent jest wypisywany do domu bez cewnika, co znacznie skraca okres gojenia i rekonwalescencji, a tym samym oznacza szybszy powrót do pełnej aktywności.
Szpital Mazovia w Częstochowie będzie oferował pełny zakres diagnostyki i leczenia zabiegowego z zakresu urologii oraz onkourologii. Będzie dysponował trzydziestoma łóżkami, dwiema salami operacyjnymi oraz pełnym zapleczem diagnostycznym.
Placówka będzie się specjalizować w leczeniu nowotworów urologicznych, między innymi prostaty, nerki, jądra, pęcherza, a także będzie się zajmować urologią dziecięcą oraz leczeniem innych schorzeń takich jak kamica moczowa czy nietrzymanie moczu.
Pierwsza placówka Szpitala Mazovia funkcjonuje w Warszawie od 2009 roku. Częstochowa jest drugą lokalizacją, w której będą operowali urolodzy Szpitala Mazovia.
Czytaj także: Nowa poradnia w Szpitalu Mazovia >>>
W roku 2022 otwarty zostanie również trzeci Szpital Mazovia, który zlokalizowany będzie w Ząbkach pod Warszawą. Specjaliści Szpitala Mazovia współpracują także z ośrodkami w Legnicy, Radomiu oraz Wołominie.
Wizytówką Szpitala Mazovia jest najwyższa jakość świadczonych usług, profesjonalizm i unikalne doświadczenie zespołu medycznego.
– Do każdego pacjenta podchodzimy jak do człowieka, który w trudnym momencie swojego życia potrzebuje pomocy i wsparcia, a nie jak do kolejnego przypadku. Od 2009 roku w Szpitalu Mazovia w Warszawie pomogliśmy już ponad 30 tysiącom pacjentów. Każda osoba, przekraczająca próg naszego szpitala, traktowana jest w sposób indywidualny. Nadrzędną wartością jest dla nas przestrzeganie wszystkich praw pacjenta. Przykładamy dużą uwagę do ochrony godności i intymności chorych – mówi prof. dr hab.n.med. Igal Mor.
Szpital Mazovia jest ważnym punktem na urologicznej mapie placówek medycznych w Polsce. Współpracuje ze stowarzyszeniami oraz fundacjami pacjentów, bierze udział w akcjach oraz kampaniach społecznych oraz profilaktycznych.
Specjaliści Szpitala Mazovia są ekspertami mediów ogólnopolskich i regionalnych, biorą udział w programach telewizyjnych, radiowych, występują w prasie oraz w mediach elektronicznych (takich jak między innymi TVP2, TVP3, Polsat, Onet, RMF, Radio ZET, Gazeta Wyborcza, Fakt, Rynek Zdrowia, Medexpress, TV Trwam).