Szpital Mazovia w Narodowym Programie Szczepień

0
426

Szpital Mazovia z Warszawy przystąpił do Narodowego Programu Szczepień przeciw Covid-19.  Realizacja szczepień odbywać się będzie według wytycznych. Szczepienia pierwszej grupy rozpoczną się 25 stycznia 2021 roku.

Szczepienia przeciwko Covid-19 oraz wizyta kwalifikacyjna są bezpłatne.

Obecnie w placówce otwarte są trzy listy chętnych na szczepienia: dla osób 80+, 70+ oraz 60+.

W Narodowym Programie Szczepień uczestniczą także inne prywatne placówki, wśród nich między innymi Grupa Lux Med, Medicover, Centrum Medyczne Damiana, Enel-Med, Scanmed, Centrum Medyczne Aldemed z Zielonej Góry, Centrum Medyczne Medi-Raj z Gorzowa Wielkopolskiego.

Czytaj także: Prywatne placówki dołączyły do Narodowego Programu Szczepień>>>

Szpital Św. Rafała w Krakowie, należący do Grupy Scanmed, Szpital Gajda-Med z Pułtuska oraz szpital prowadzony przez Lux Med Onkologia pełnią rolę szpitali węzłowych, które realizują szczepienia personelu medycznego.

W ramach programu każdy może wybrać dowolną placówkę, w której będzie chciał się zaszczepić. Zapisów można dokonywać poprzez Internetowe Konto Pacjenta, przez specjalną infolinię NFZ oraz podczas wizyty u lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.

Szpital Mazovia działa od 2009 roku. Specjalizuje się w innowacyjnym leczeniu między innymi schorzeń onkourologicznych. Oferuje zarówno świadczenia komercyjne jak i finansowane przez NFZ.

Czytaj także: Specjalistyczne Centrum Diagnostyki i Leczenia Łagodnego Rozrostu Stercza w Szpitalu Mazovia>>>