Szpital Medicover: pierwsze miejsce w rankingu Rodzić po ludzku

0
405

Szpital Medicover uzyskał pierwsze miejsce w ogólnopolskim rankingu prowadzonym przez Fundację Rodzić po Ludzku. Na ocenę składają się opinie kobiet na temat opieki okołoporodowej i warunków w poszczególnych szpitalach. Szpital Medicover został szczególnie doceniony między innymi za troskliwość okazywaną przez personel, poszanowanie praw pacjenta oraz wsparcie w karmieniu piersią.

Ranking powstaje na podstawie monitoringu oddziałów położniczych w Polsce i prowadzony jest przez Fundację Rodzić po Ludzku od lutego 2018 roku. W zestawieniu szpitali uwzględniane są informacje z ankiet wypełnianych przez kobiety, które rodziły w danym miejscu w ciągu ostatnich trzech lat kalendarzowych. Dane są aktualizowane co 24 godziny.

Szpital Medicover został szczególnie doceniony przez pacjentki za postawę personelu, a także za przestrzeganie praw pacjenta, wsparcie w karmieniu piersią, opiekę podczas cesarskiego cięcia oraz kontakt z dzieckiem po narodzinach.

– W Szpitalu Medicover dbamy o to, by zapewnić pacjentkom i ich rodzinom wysoki poziom bezpieczeństwa medycznego i komfort pobytu. Szczególnie troszczymy się o intymność pacjentek i właściwą komunikację. Do tej pory na świat przyszło u nas już ponad 6900 dzieci. Pierwsze miejsce w rankingu Rodzić po Ludzku jest dla nas ogromnym wyróżnieniem, jednak największą radością – to, że tak wiele przyszłych mam decyduje się urodzić w naszym szpitalu – mówi Anna Nipanicz-Szałkowska, dyrektor Szpitala Medicover.

W Szpitalu Medicover dostępne są trzy pakiety porodowe oraz dodatkowe usługi, z których może skorzystać przyszła mama, takie jak na przykład konsultacja snu dziecka, spotkanie z psychologiem, czy kurs pierwszej pomocy.

Placówka spełnia kryteria II stopnia referencyjności oddziału położniczego oraz oddziału neonatologicznego. Szpital Medicover otrzymał także Akredytację Ministerstwa Zdrowia oraz wyróżnienie „Five-Star Maternity Care Award” przyznawane przez Międzynarodową Komisję ds. Zdrowia.

Celem rankingu Rodzić po Ludzku jest promowanie szpitali, w których kobieta może urodzić z poszanowaniem jej godności, prywatności, gdzie w najwyższym stopniu przestrzegane są zapisy Standardu Organizacyjnego Opieki Okołoporodowej oraz Ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta.

Czytaj także: Innowacje w opiece nad pacjentem – ważny głos Medicover Polska podczas Forum Ochrony Zdrowia>>>

Medicover w Polsce od ponad 20 lat zapewnia swoim pacjentom pełną opiekę medyczną, obejmującą usługi ambulatoryjne, diagnostykę laboratoryjną i obrazową, stomatologię oraz kompleksową opiekę szpitalną.

Od 2009 roku Medicover Polska dysponu­je pierwszym w kraju prywatnym, wielospecjalistycznym szpitalem w warszawskiej dzielnicy Wilanów. W ramach placówki działa 9 specjalistycznych oddziałów zatrudniających na stałe około 350 lekarzy i 290 pielęgniarek. Dzięki ich doświadczeniu i wiedzy pacjenci Szpitala Medicover otrzymują pomoc medyczną na najwyższym światowym poziomie. Kom­petencje potwierdzają liczne certyfikaty i akredytacje, w tym ISO 900:2015 oraz akredytacja Ministerstwa Zdrowia.

Medicover Polska jest częścią Medicover – wiodącej międzynarodowej spółki świadczącej usługi z zakresu opieki zdrowotnej oraz diagnostycznej od 1995 roku. Medicover posiada centra medyczne, szpitale, specjalistyczne placówki opiekuńcze i laboratoria. Firma najszerszą działalność realizuje w Polsce i w Niemczech. W 2018 roku Medicover wygenerował przychody w wysokości 672 milionów euro oraz zatrudniał 20 970 pracowników.