Szpital na Klinach i Rehamedica otwierają wspólny oddział

0
2512

W marcu 2020 opolskie centrum rehabilitacji Rehamedica i krakowski Szpital na Klinach otwierają swój pierwszy wspólny oddział w Opolu. W jego ramach będzie funkcjonowała poradnia chirurgii urazowo-ortopedycznej oraz gabinet diagnostyczno-zabiegowy.

W placówce będzie pracować sześciu ortopedów, specjalizujących się w diagnostyce narządu ruchu, jak również w małoinwazyjnych zabiegach operacyjnych z wykorzystaniem nowoczesnych technik artroskopowych.

Ośrodek w Opolu ukierunkowany jest na leczenie kompleksowe schorzeń i urazów narządu ruchu w obrębie kręgosłupa, ręki, barku, kolana oraz bioder. Dzięki współpracy z Rehamedica pacjenci Szpitala na Klimach zyskają również dostęp do pełnego zakresu rehabilitacji, która prowadzona jest przez zespół fizjoterapeutów.

Czytaj także: Prywatne placówki to pionierzy innowacji w medycynie>>>

–  Sukces naszego ośrodka, a przede wszystkim rosnące zapotrzebowanie na kompleksowe usługi ortopedyczne, były dla nas sygnałem do otwarcia oddziału zamiejscowego na terenie województwa opolskiego. Już od marca tego roku mieszkańcom Opola i okolic dajemy więc możliwość skorzystania z doświadczenia naszego zespołu lekarzy ortopedów, jak również gwarantujemy dostęp do nowoczesnych i bezpiecznych technik operacyjnych w zakresie ortopedii i chirurgii kręgosłupa – mówi Józefa Job, dyrektor medyczny Szpitala na Klinach.

Szpital na Klinach prowadzi placówkę przy ulicy Kostrzewskiego 37 w Krakowie, gdzie działają oddziały – ginekologii, położnictwa, chirurgii ogólnej, chirurgii onkologicznej, chirurgii naczyniowej, chirurgii kręgosłupa, chirurgii plastycznej, ortopedii, urologii oraz 17 poradni specjalistycznych, między innymi uroginekologiczna, pediatryczna, endokrynologiczna czy psychologiczna.

W placówce działają dwie sale operacyjne, sala chirurgii jednego dnia oraz trakt porodowy. Wykonywane są tam zabiegi ze wsparciem systemu robotycznego da Vinci.

W grudniu 2019 otwarte zostały także gabinety specjalistyczne przy ulicy Cechowej 12 w Krakowie.

Szpital należy do Neo Hospital sp. z o.o. spółka komandytowa.