Szpital Pro-Familia: bezpłatne konsultacje

0
847


Szpital Specjalistyczny Pro-Familia z Rzeszowa organizuje bezpłatne konsultacje uroginekologiczne dla kobiet. To już druga tego typu akcja promocyjna w Pro-Familii organizowana w tym roku. Pierwsza odbyła się  w kwietniu 2013.

Konsultacje przeznaczone są szczególnie dla kobiet cierpiących na nietrzymanie moczu oraz zaburzenia statyki dna miednicy.

Pro-Famila to  Niepubliczny Szpital Specjalistyczny w Rzeszowie o profilu neonatologiczno-położniczo-ginekologicznym. W skład Szpitala wchodzą: oddział neonatologii i oddział ginekologiczno-położniczy a także oddziały: urologii, chirurgii, okulistyki oraz nowoczesna pracownia diagnostyki obrazowej. Częścią Szpitala jest także przychodnia, będąca kontynuatorką Centrum Medycznego Pro-Familia, działającego w Rzeszowie przy ul. Podpromie. Placówka ta została częściowo przeniesiona i wcielona do nowego Szpitala Pro-Familia przy ulicy Witolda 6B, który został otwarty na początku 2011 roku. Placówka oferuje także porady dietetyka, prowadzi pracownię USG, laboratorium, wykonuje badania prenatalne. Działa tutaj także poradnia stomatologiczna.

Kontrakt placówki z NFZ na rok 2013 ma wartość 27 528 549,60 zł. Środki finansują leczenie szpitalne, na które przeznaczone jest 25 414 683 zł, pomoc doraźną i transport sanitarny (1 460 000 zł od 2009 roku), ambulatoryjną opiekę specjalistyczną (343 866,60 zł) i profilaktyczne programy zdrowotne (310 000 zł). W zakresie leczenia szpitalnego finansowane jest: położnictwo i ginekologia, neonatologia, okulistyka, chirurgia ogólna i urologia. W zakresie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej – endokrynologia, onkologia, położnictwo i ginekologia oraz urologia.

Większościowym udziałowcem Centrum Medycznego Pro-Familia jest Vispro Medical, spółka zależna firmy developerskiej Vispro Development. Vispro Development działa na rynku od 1998 r. Zajmuje się budową budynków mieszkalnych i obiektów przemysłowych.