Szpital Pro-Familia Liderem Regionu w standardach opieki pediatrycznej

0
938

Szpital Pro-Familia z Rzeszowa zajął I miejsce w kategorii Medycyna – Wysoki Standard Opieki Pediatrycznej podczas plebiscytu „Lider Regionu”, organizowanego jest przez Gazetę Codzienną Nowiny.

– Jesteśmy niezwykle dumni, że Pro-Familia zdobyła nagrodę w tak ważnej kategorii, zwłaszcza, że nasz oddział pediatryczny jest oddziałem stosunkowo młodym, i po tak krótkim czasie wysunął się na prowadzenie, zdobywając 1. miejsce w regionie –  mówił doktor Grzegorz Siteń, ordynator oddziału pediatrycznego szpitala.

Atutami oddziału są komfortowe pokoje z łazienkami, pełne zaplecze diagnostyczne, zespół specjalistów i przestronna sala wypoczynkowa z huśtawką i ścianą do malowania.

– Nasza pediatria została stworzona z myślą o komforcie i samopoczuciu najmłodszych pacjentów. Dlatego tak istotną wagę przywiązujemy do wprowadzanych standardów medycznych, które każdego dnia doskonalimy i na bieżąco dostosowujemy do naszych podopiecznych, aby wraz z rodzicami czuli się u nas jak najlepiej – wyjaśnia dyrektor szpitala, Radosław Skiba.

Kolorowy oddział ma 14 miejsc dla chorych dzieci. Połowa łóżek przeznaczonych jest dla najmłodszych pacjentów do trzeciego roku życia, a druga część dla starszych dzieci. Każdy z pokoi ma osobną łazienkę.

– Na oddziale zajmujemy się leczeniem większości chorób wieku dziecięcego. Ponadto naszym pacjentom zapewniamy również specjalistyczną opiekę nefrologiczną, która obejmuje nie tylko zakażenia dróg moczowych, ale także trudne choroby, takie jak kłębkowe zapalenie nerek czy przewlekła niewydolność nerek. Co ważne, oddział posiada pełne zaplecze laboratoryjne, gdzie wykonywane są badania biochemiczne, mikrobiologiczne, morfologiczne, a także obrazowe. – podkreśla ordynator oddziału.

W ramach kontaktu z NFZ od 31 grudnia 2015 roku oddział zapewnia bezpłatną opiekę medyczną wszystkim dzieciom, które zostaną skierowane na leczenie szpitalne.

– Oddział uruchomiliśmy przed rokiem i bardzo się cieszymy, że od dwóch miesięcy, dzięki umowie z NFZ, możemy naszym małym pacjentom zapewniać kompleksową opiekę w ramach ubezpieczenia – podkreśla dyrektor szpitala.

Tylko przez pierwszy miesiąc działalności w ramach kontraktu z NFZ, na oddział zostało przyjętych blisko 100 pacjentów.

– Wielu pacjentów, z powodu braku miejsc, zostało skierowanych do nas z innych rzeszowskich szpitali. To bardzo ważna informacja, gdyż pokazuje, że nowy oddział dla dzieci był w naszym mieście bardzo potrzebny – wyjaśnia doktor Siteń.

Szpital stawia także na partnerskie podejście do rodziców, którzy mają prawo do stałej obecności przy chorym dziecku. Na rodziców, chcących zostać ze swoimi pociechami na noc, czekają rozkładane łóżka oraz wygodne fotele. Są udostępniane bezpłatnie. Nieodłącznym elementem oddziału jest kolorowa sala wypoczynkowa, w której znajduje się huśtawka, czytelnia i ściana do malowania lub wyświetlania bajek. Wszystko po to, aby zminimalizować stres i zapewnić pacjentom oraz ich rodzicom jak najlepsze warunki.

W rankingu „Lider Regionu” zostało uhonorowanych 36 firm i instytucji, które przyczyniają się znacząco do rozwoju Podkarpacia.