Szpital św. Rafała patronem Europejskiego Kursu Neurochirurgicznego EANS

0
990


W dniach od 24 lutego do 1 marca 2013 roku w Krakowie odbędzie się Europejski Kurs Neurochirurgiczny, organizowany przez  Europejski Związek Towarzystw Neurochirurgicznych (EANS). Polskim przedstawicielem z ramienia Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów jest dr hab. med. Ryszard Czepko, neurochirurg ze Szpitala św. Rafała, prowadzonego przez Scanmed.

Kraków został wyróżniony i wybrany przez EANS jako jedno z 12 miast Europy na stałe miejsce, gdzie kurs będzie odbywał się cyklicznie, co kilka lat.

– Kurs jest ważnym wydarzeniem, o znaczeniu międzynarodowym, w środowisku neurochirurgicznym. Bierze w nim udział 230 młodych neurochirurgów ze wszystkich krajów Europy, którzy szkolą się pod kierunkiem 40 wykładowców, najlepszych specjalistów w swoich działach neurochirurgii. Organizacja tak znaczącego wydarzenia w Krakowie jest wyrazem wielkiego uznania pracy polskich neurochirurgów – mówi dr hab. med. Ryszard Czepko, neurochirurg ze Szpitala św. Rafała.

Kurs Neurochirurgiczny EANS poświęcony będzie dwóm ważnym zagadnieniom: neurochirurgii czynnościowej (m.in. leczenie chirurgiczne choroby Parkinsowa i psychochirurgia), oraz neurotraumatologia (leczenie urazów czaszkowo – mózgowych).  Szpital św. Rafała objął patronatem wydarzenie.