Szpital Św. Wojciecha: 6,5 tysiąca operacji w ciągu trzech lat

0
570

W Szpitalu św. Wojciecha w Poznaniu w ciągu trzech lat wykonanych zostało 6 526 zabiegów operacyjnych, a 61 089 pacjentów skorzystało z usług w poradniach specjalistycznych oraz w centrum stomatologii.

W placówce w tym czasie zrealizowano także 17 270 badań obrazowych, laboratoryjnych i endoskopowych.

Placówka oferuje świadczenia komercyjne.

Szpital św. Wojciecha w Poznaniu działa od stycznia 2016 roku. Specjalizuje się w laryngologii, ortopedii, chirurgii ogólnej i naczyniowej, neurochirurgii, okulistyce, urologii i ginekologii.

Czytaj: Poznań: nowe zabiegi w Szpitalu Św. Wojciecha>>>

Placówka działa przy ulicy Bolesława Krzywoustego w Poznaniu. Posiada 21 łóżek. Oferuje usługi szpitalne oraz konsultacje specjalistyczne dostępne w zespole poradni. Szpital jest wyposażony w 2-salowy blok operacyjny i 2-salowy blok endoskopowy.

Szpital wyposażony jest w zaplecze diagnostyczne – laboratorium analityczne oraz  dział diagnostyki obrazowej z aparatami USG, cyfrowym RTG oraz 16-rzędowym tomografem komputerowym, a także aptekę.

Placówka jest prowadzona przez Wielkopolskie Centrum Medyczne sp. z o.o. s.k.a. Zarząd spółki z o.o. tworzą: Daniel Szlachciak, prezes zarządu, oraz Błażej Mrugalski, członek zarządu.