Szpital Swissmed: pierwsi pacjenci w połowie października

0
899

Otwarty w Warszawie we wrześniu 2011 specjalistyczny szpital spółki Swissmed Centrum Zdrowia S.A. na połowę października zapowiada przyjęcie pierwszych pacjentów. Całkowity koszt inwestycji wyniósł około 60 mln zł.

Szpital posiada 45 łóżek i zlokalizowany jest w prawobrzeżnej części Warszawy,  która w ostatnich latach dynamicznie się rozwija. W maju 2011 roku inna spółka z Grupy Swissmed – Swissmed Prywatny Serwis Medyczny S.A. przejął warszawską przychodnię  Euromed, która posiada już swoją bazę klientów.

 – Liczymy, że po stosownych zmianach organizacyjnych przychodnia ta będzie stanowiła bazę do obsługi pacjentów abonamentowych na terenie aglomeracji warszawskicj, co odpowiednio przełoży się na wzrost wartości Grupy Swissmed – mówi Natalia Rakowska, specjalista ds. inwestycji Swissmed Centrum Zdrowia S.A.

 Swissmed zapowiada także otwarcie w listopadzie dwóch nowych placówek. Powstaną one na terenie aglomeracji trójmiejskiej – będą to przychodnie prowadzone przez spółkę Swissmed Prywatny Serwis Medyczny, zlokalizowane na gdańskiej Morenie oraz w Pruszczu Gdańskim. W placówkach tych będą obsługiwani zarówno pacjenci abonamentowi, klienci innych placówek medycznych oraz pacjenci indywidualni.