Szpital Żagiel Med wprowadza nowe metody leczenia

0
991


Szpital Żagiel Med, który działa od 2012 roku, wprowadził innowacyjną metodę leczenia artrozy – Orthokine. Szpital Żagiel Med to pierwsza placówka w Lublinie, oraz druga w województwie lubelskim, która oferuje ten nowoczesny sposób leczenia. Zabieg jest komercyjny, jego koszt wynosi 5 tysięcy złotych.

Metoda przeznaczona jest dla pacjentów cierpiących na chorobę zwyrodnieniową stawów. Terapia łagodzi dolegliwości bólowe, a docelowo pozwala na odroczenie zabiegu operacyjnego o kilka, nawet kilkanaście lat.

– Metoda jest w pełni bezpieczna, ponieważ wykorzystuje naturalną odporność organizmu do zwalczania bólu. Terapia, bowiem polega na podaniu pacjentowi własnych białek ochronnych wytworzonych z jego krwi – mówi Jakub Sztylka Junior Product Manager Orthokine

Osoba cierpiąca na artrozę, przez całą kurację otrzymuje łącznie 6 zastrzyków (1-2 razy w tygodniu). Surowica zostaje wstrzyknięta w chory staw lub okolice zmienionego zapalnie nerwu, dzięki temu hamuje rozwój zapalenia stawów oraz opóźnia destrukcję chrząstek.

– Choroby zwyrodnieniowej nie można niestety cofnąć, ale można skutecznie ograniczyć jej postęp, jeśli leczenie zostanie podjęte w odpowiednim momencie. Dlatego zdecydowaliśmy się dołączyć do licencjonowanych placówek w Polsce, które w swoim zakresie korzystają z tej metody. Dzięki temu pacjenci mają szansę oddalić wizję operacji – mówi Dorota Karczewska prezes szpitala Żagiel Med.

Szpital Żagiel Med został otwarty w drugiej połowie 2012 roku. Działa przy ulicy Tetmajera 21, w zakupionym i zaadaptowanym dwuskrzydłowym budynku o powierzchni ponad 3 tysiące mkw. Placówka specjalizuje się w usługach w zakresie ginekologii i położnictwa. Realizuje także procedury zabiegowe w zakresie ginekologii, urologii, chirurgii ogólnej i naczyniowej a także  laryngologii dla dorosłych i dzieci. Przy szpitalu działa ambulatorium oraz pracownia diagnostyki obrazowej.

Właścicielem Szpitala jest Lubelska Grupa Kapitałowa CRH Żagiel, grupa podmiotów gospodarczych działających na rynku od 1990 roku i współpracujących ze sobą w oparciu o powiązania kapitałowe. Spółka CRH Holding Sp. z o.o. pełni rolę nadzorczą wobec wszystkich pozostałych spółek, zarówno w sferze organizacyjnej, finansowej jak i strategicznej. Spółka specjalizuje się w handlu oraz pośrednictwie finansowym.