Szpitale Polskie: rehabilitacja kardiologiczna w Drawsku Pomorskim

0
1199

Od 1 lipca 2019 w Drawskim Centrum Specjalistycznym, prowadzonym przez spółkę Szpitale Polskie, funkcjonuje nowy oddział rehabilitacji kardiologicznej.

Świadczenia oferowane na oddziale finansowane są w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Wartość kontraktu na ten cel w okresie od 1 lipca do 31 grudnia 2019 wynosi 36 661,44 zł.

Świadczenia oferowane są na oddziale dziennym, na którym pobyt przysługuje pacjentom, których stan zdrowia nie pozwala na rehabilitację w warunkach ambulatoryjnych, ale którzy jednocześnie nie wymagają całodobowego nadzoru medycznego. Oddział dysponuje 9 miejscami dziennego pobytu.

Rehabilitacja kardiologiczna trwa nie dłużej niż 24 dni zabiegowe podczas 90-ciu dni kalendarzowych.

Poza nowym oddziałem w szpitalu w Drawsku działają także oddziały – chorób wewnętrznych, chirurgiczny, ginekologiczno-położniczy, pediatryczno-neonatologiczny, kardiologiczny, ortopedyczny oraz intensywnej terapii, a także zespół kilkunastu poradni specjalistycznych, między innymi chirurgiczna, diabetologiczna, pulmonologiczna, neurologiczna czy psychologiczna. Działa tutaj także poradnia medycyny pracy oraz pracownie diagnostyczne (RTG, endoskopii, laboratorium).

Czytaj także: Drawsko Pomorskie: szpital inwestuje w nowy oddział>>>

Od kwietnia 2019 w placówce funkcjonuje także poradnia podstawowej opieki zdrowotnej.

W Drawsku i Złocieńcu działają także poradnie nocnej i świątecznej pomocy.

Spółka Szpitale Polskie S.A. prowadzi także Szpital Polski w Sztumie.

Prezesem spółki Szpitale Polskie S.A. jest Monika Podziewska.