Szpitale w Sztumie i Drawsku z nowym wyposażeniem  

0
111
Oddział rehabilitacji kardiologicznej w Sztumie

Placówki prowadzone przez spółkę Szpitale Polskie S.A., działające w Sztumie i w Drawsku Pomorskim, wzbogaciły się o nowy sprzęt medyczny oraz odnowione pomieszczenia. Nowy sprzęt został przekazany przez rządową agencję oraz przez samorząd. 

Szpital Polski w Sztumie wyposażony został w ostatnim czasie w nowe stoły operacyjne, pochodzące z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, które przekazał wojewoda pomorski w ramach pomocy szpitalom w walce z pandemią Covid-19. 

Dwa z nich stanowią wyposażenie sal operacyjnych, a trzeci został umieszczony w trakcie porodowym, na sali do cięć cesarskich. Nowy sprzęt ułatwi pracę zespołowi lekarsko-pielęgniarskiemu podczas przeprowadzania zabiegów operacyjnych. 

Szpital wyremontował także salę co ćwiczeń wykonywanych w ramach rehabilitacji kardiologicznej. W odnowionych pomieszczeniach odbywa się między innymi kinezyterapia oraz treningi wytrzymałościowe. 

Czytaj także: Warszawa: Centrum Medyczne Enel-Med otworzy nowy oddział w “Klifie”>>>

Natomiast samorząd miejski Drawska Pomorskiego wyposażył Drawskie Centrum Specjalistyczne w sprzęt służący do ratowania życia i zdrowia pacjentów. Decyzją burmistrza oraz rady miasta do szpitala trafił kardiomonitor wraz z osprzętem, zestaw do tlenoterapii z wysokim przepływem oraz głowica do USG. 

Szpital w Sztumie prowadzi 14 oddziałów i zespół poradni specjalistycznych, oferuje także świadczenia w zakresie rehabilitacji. Posiada Zakład Opiekuńczo-Leczniczy oraz pracownie diagnostyczne (RTG, EEG, EKG, endoskopii, laboratorium). 

Drawskie Centrum Specjalistyczne prowadzi 7 oddziałów szpitalnych oraz kilkanaście poradni specjalistycznych.