Tar Heel Capital zainwestował w spółę KIE

0
875


Fundusz Tar Heel Capital II FIZAN (THC II) został właścicielem 85 procent udziałów spółki KIE. Spółka z siedzibą w Niepruszewie w województwie wielkopolskim od ponad 20 lat aktywnie działa w segmencie diagnostyki obrazowej. Firma prowadzi 12 własnych ośrodków tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego –pod marką TOMMA – oraz obsługuje blisko 40 innych w zakresie rozwiązań sprzętowych, serwisu i teleradiologii.

Fundusz wraz z dotychczasowymi właścicielami spółki, którzy pozostają w niej jako mniejszościowi udziałowcy, planuje dynamiczny rozwój firmy poprzez otwieranie nowych placówek i możliwe akwizycje już istniejących obiektów. W ciągu ostatnich 12 miesięcy spółka zainwestowała w rozwój własnych rozwiązań informatycznych i otwarcia 4 nowych obiektów blisko 15 mln zł.

Unikalne techniczne i informatyczne kompetencje KIE pozwalają jej na efektywne zarządzanie rozproszoną siecią ośrodków i prowadzenie rentownej działalności w mniejszych miejscowościach.
– Wierzę, że dzięki zrealizowanej transakcji założona przez nas spółka będzie mogła myśleć o szybszym i odważniejszym rozwoju. Nie bez znaczenia jest fakt, że razem z naszym partnerem podzielamy wizję dalszego rozwoju Spółki i liczymy na pełne wyjście z inwestycji w kilkuletniej perspektywie – powiedział Karol Konieczny, współwłaściciel KIE Sp. z o.o.

– Doskonała znajomość rynku sprzętu medycznego, jego serwisu oraz wysokie kompetencje w dziedzinie informatyki decydują o niezwykle wysokiej efektywności operacyjnej przejmowanej spółki. Wierzymy, że te atuty w połączeniu z naszym doświadczeniem w zakresie finansowania rozwoju i akwizycji pozwolą na przyspieszyć organiczny rozwój KIE oraz wziąć udział w konsolidacji tego rynku – mówi Andrzej Różycki, Partner Tar Heel Capital.

KIE to druga inwestycja THC II, drugiego funduszu zarządzanego przez zespół Tar Heel Capital który chce zainwestować w polskie przedsiębiorstwa MSP łączną kwotę 200 mln zł. Strony nie ujawniły wartości transakcji.

Tar Heel Capital zarządza funduszami typu private equity. Podmiot działa na polskim rynku od 1998 roku, a jego założycielem jest Grzegorz Bielowicki, który do dziś pozostaje partnerem zarządzającym THC. Historycznie w portfelu zarządzanym przez Tar Heel Capital znajdowały się między innymi takie spółki jak: Euroroad, Radpol czy Apreo Logistics. W portfelu funduszy THC znajdują się jeszcze spółki: LiveChat, Greenbet, Ekobet-Siekierki, FAM czy Rockfin.

Spółka KIE działa na rynku diagnostycznego sprzętu medycznego od 22 lat. Spółka prowadzi 12 własnych ośrodków tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego pod marką TOMMA i obsługuje blisko 40 innych zapewniając im rozwiązania sprzętowe oraz serwis i teleradiologię. KIE poza prowadzonymi ośrodkami diagnostycznymi jest producentem nowoczesnego oprogramowania i narzędzi do analizy, dystrybucji i archiwizacji cyfrowych obrazów medycznych.