Tarnów: CenterMed partnerem medycznym ośrodka wsparcia dziennego

0
784


CenterMed jest partnerem medycznym nowo otwartego Ośrodka Wsparcia Dziennego „Zielona Przystań” w Tarnowie. Jest to Środowiskowy Dom Samopomocy typu C dla osób z zaburzeniami czynności, czyli chorobą Parkinsona, otępieniema, demencją starczą, chorobą Alzheimera, zaburzeniami osobowości i zachowania, zaburzeniami adaptacyjnymi oraz ze zmianą nastrojów, depresją.

Z pomoc ośrodka korzysta już ponad 20 osób. Ośrodek zapewnia podopiecznym dzienną opiekę oraz pomoc w zaspokajaniu niezbędnych potrzeb życiowych, w tym terapię zajęciową, treningi ułatwiające funkcjonowanie w życiu codziennym, rehabilitację ruchową i inne zajęcia. Dom jest czynny 5 dni w tygodniu, w godzinach od 7.00 do 16.00.

Ośrodek jest prowadzony na zlecenie Miasta Tarnowa przez Spółdzielnię Socjalną Fizjo+ utworzoną przez Stowarzyszenie Medycyna Polska. Pomysł na otwarcie ośrodka to inicjatywa prezesa CenterMed Andrzeja Witka.

Sieć CenterMed to 25 placówek, które działają w Tarnowie, Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Lublinie, Katowicach, Kielcach, Nowym Sączu, Bochni i Brzesku. Przychodnie wykonują rocznie ponad 2 miliony świadczeń medycznych. Blisko 100 tysięcy pacjentów zapisanych jest do lekarzy rodzinnych. Sieć posiada  ponad 200 podwykonawców w całej Polsce, obsługuje około 3000 klientów korporacyjnych. Posiada kontrakty z NFZ i sieciami ubezpieczeniowymi.