Technologie w diagnostyce obrazowej: zapraszamy do rejestracji

0
1030

Organizatorzy konferencji dotyczącej rozwoju technologii w zakresie diagnostyki obrazowej oraz jej roli w medycynie zapraszają do rejestracji udziału w przedsięwzięciu. Spotkanie odbędzie się 20 stycznia 2015 roku w Warszawie. Wśród prelegentów będzie między Marcin Wierzbicki, przedstawiciel Pracodawców Medycyny Prywatnej, dyrektor zarządzający Lux Med Diagnostyka, który omówi temat „Outsourcing pracowni radiologicznych – stan obecny i perspektywy”.

Prelegentami podczas spotkania będą także:  profesor dr hab. n. med. Wiesław Jakubowski, którego wystąpienia będzie miało tytuł „Współczesna ultrasonografia, miejsce i znaczenie we współczesnym algorytmie obrazowym”,  dr n. med. Wojciech Wawrzynek – kierownik Zakładu Diagnostyki Obrazowej w samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Chirurgii Urazowej w Piekarach Śląskich, który zaprezentuje temat „Rola radiologii w funkcjonowaniu merytorycznym i ekonomicznym szpitala”,  mgr inż. Ryszard Kowski, wiceprzewodniczący Komisji ds. Procedur i Audytów Klinicznych Zewnętrznych w zakresie radiologii i diagnostyki obrazowej oraz radiologii zabiegowej, szef Łódzkiego Ośrodka Szkoleniowo-Konsultacyjnego ŁOŚ, Sp. z o.o., który omówi audyty kliniczne w radiologii oraz Jarosław Dobrzyński z portalu Medipment.pl, który przedstawi temat  „Dobór i wyszukiwanie sprzętu medycznego, szacowanie wartości inwestycji”.

Wystąpi także profesor dr hab. n. med. Leszek Królicki – krajowy konsultant w dziedzinie medycyny nuklearnej z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, który będzie mówił na temat: „Hybrydowe badania obrazowe. Rola i znaczenie kliniczne” .

Natomiast Bartosz Borucki z Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego przedstawi, jak ważne jest wspomaganie komputerowe w radiologii i chirurgii.

Wśród tematów omawianych podczas konferencji znajdą się między innymi takie zagadnienia jak rola i znaczenie kliniczne badań obrazowych, metody obrazowania, optymalizacja informacji klinicznych, dobro pacjenta i efektywność ekonomiczna,  bezpieczeństwo pacjenta, rola badań przesiewowych w profilaktyce, wykonywanie i interpretacja badań, opis oraz analiza skuteczności leczenia, systemy do diagnostycznego obrazowania na salach operacyjnych, norma DICOM czy systemy IT w radiologii a także  kontrola jakości badań i teleradiologia.

Do udziału w przedsięwzięci organizatorzy zapraszają szczególnie kierowników zakładów diagnostycznych.

Szczegółowe informacja oraz formularz rejestracyjny dostępne są na stronie: www.successpoint.pl