Telemedycyna Polska: nowe usługi diagnostyczne

0
858


Telemedycyna Polska, specjalizująca się w usługach telekardiologicznych, wprowadziła we wrześniu 2012 nową usługę – badanie Kardiotest. Jest to nieinwazyjne badanie diagnostyczne określające ryzyko zachorowania na choroby serca. Koszt badania wynosi 185 zł.

Badanie to jest szczególnie wskazane w przypadku osób z grupy ryzyka zgonu sercowego – palących papierosy, z wysokim poziomem cholesterolu, z nadwagą, cukrzycą oraz wszystkich, którzy ze względu na charakter pracy są szczególnie narażeni na choroby serca (częste podróże, praca w stresie, nienormowany czas pracy, itp.).

– Kardiotest został opracowany w taki sposób, aby w jednym gabinecie, podczas jednej wizyty zostały wykonane najważniejsze badania pozwalające określić ryzyko zachorowania na chorobę niedokrwienną serca i odpowiednio wcześniej podjąć środki zaradcze. Jest to innowacyjne rozwiązanie, szczególnie dla tych którzy narzekają na brak czasu – mówi dr n. med. Mariusz Wywiał, Dyrektor Medyczny Telemedycyna Polska S.A.

W ramach Kardiotestu wykonywane jest badanie EKG, analiza tłuszczu trzewnego (wisceralnego), badanie krwi określające profil kardiologiczny oraz pomiary ciśnienia tętniczego krwi, masy ciała, obwodu talii i wzrostu. Pacjenci otrzymują wyniki wszystkich badań wchodzących w skład Kardiotestu, wraz z zaleceniami oraz indywidualną ocenę ryzyka zachorowania na chorobę niedokrwienną serca (wieńcową) i zgonu sercowego w ciągu najbliższych 10 lat. Dodatkowo każdy otrzymuje specjalistyczną dietę zdrową dla serca opracowaną specjalnie przez Polskie Towarzystwo Dietetyki. Dzięki badaniu Kardiotest można odpowiednio szybko wdrożyć leczenie ograniczając ryzyko groźnych powikłań związanych z chorobami serca prowadzącymi często do przedwczesnego zgonu.

Badanie jest na razie dostępne w czterech miastach – w Warszawie w przychodni Kardiofon, w Katowicach w przychodni Medikard, w Opolu w przychodni Optima-Medycyna oraz w Krakowie w Klinice Krakowskiej. Do końca października 2012 roku badanie będzie można wykonać również we Wrocławiu, Łodzi, Poznaniu i Gdańsku.

Telemedycyna Polska S.A. działa w branży telemedycznej obejmując obszar całej Polski. Specjalizuje się w usługach telekardiologicznych za pośrednictwem telefonu oraz Internetu. Spółka posiada własne Centrum Monitoringu Kardiologicznego, w którym pracują lekarze posiadający wieloletnie doświadczenie z zakresu nieinwazyjnej diagnostyki kardiologicznej zdobyte podczas pracy na renomowanych oddziałach kardiologicznych. W 2010 roku Telemedycyna Polska S.A. zadebiutowała na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych na rynku NewConnect.

Dla pacjentów indywidualnych cierpiących na choroby serca, spółka świadczy usługę Kardiotele – całodobowy nadzór kardiologiczny wraz z wykonywaniem badań EKG przez telefon z dowolnego miejsca na świecie. Podmiotom medycznym z różnych obszarów Polski Telemedycyna Polska S.A. oferuje usługę E-Kardiolog polegającą na zdalnym opisywaniu badań EKG przez Internet. Telemedycyna Polska S.A. jest także inicjatorem największego ogólnopolskiego programu profilaktyki kardiologicznej Zadbaj o swoje serce! organizowanego nieprzerwalnie od 2006 roku w centrach handlowych na terenie całego kraju.