Telemedycyna Polska partnerem Maratonu Silesia

0
799


Telemedycyna Polska S.A. będzie oficjalnym partnerem V edycji Silesia Marathon, która odbędzie się 12 maja 2013 roku. Spółka przygotuje Mobilną Poradnię Kardiologiczną, w której chętni uczestnicy biegu będą  mogli wykonać bezpłatne badanie serca po wysiłku fizycznym.

Do badania serca zostanie wykorzystany cyfrowy aparat EKG, umożliwiający przesyłanie badań na odległość. Każdy wykonany elektrokardiogram zostanie wysłany on-line do Centrum Monitoringu Kardiologicznego Telemedycyny Polskiej oraz skonsultowany przez lekarza dyżurującego. Osoby, których wyniki badań będą wymagały szerszej konsultacji lekarskiej, zostaną telefonicznie połączeni z dyżurującym lekarzem, który udzieli odpowiednich zaleceń. Z bezpłatnych badań serca mogą również skorzystać rodziny maratończyków.

Maraton będzie przebiegał ulicami Katowic, Chorzowa oraz Siemianowic Śląskich. W ramach imprezy odbędzie się bieg na klasycznym dystansie 42,195 km oraz półmaraton na odcinku 21,0975 km, sztafeta maratońska dla dzieci i młodzieży oraz Piknik Nordic Walking.

– Jako lider telemedycyny i teleopieki w Polsce czujemy się firmą odpowiedzialną społecznie. Dlatego też aktywnie wspieramy Silesia Marathon i promujemy zdrowy styl życia. Jesteśmy także pionierem usług telemedycznych, świadczącym od wielu lat usługę Kardiotele – całodobową teleopiekę kardiologiczna. W związku z powyższym chcemy dzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem, rozwijając usługi tak, aby były znane i dostępne dla wszystkich Polaków – podsumowuje Ireneusz Plaza, prezes Telemedycyny Polskiej S.A.

Telemedycyna Polska S.A. działa od 2005 roku, obejmując obszar całej Polski. Specjalizuje się w usługach telekardiologicznych, świadczonych za pomocą telefonu, sieci GSM oraz Internetu. Podstawową usługą świadczoną przez spółkę jest usługa Kardiotele – całodobowa teleopieka kardiologiczna. Beneficjentami tej usługi są pacjenci indywidualni, cierpiący na choroby serca. Spółka świadczy także usługi typu B2B, takie jak Kardiotest, EKG z opisem oraz Holter z opisem we współpracy z akredytowanymi przez Telemedycynę Polską S.A. placówkami medycznymi na obszarze całej Polski.

Spółka obecnie obsługuje kilkadziesiąt tysięcy pacjentów w całym kraju oraz przyjmuje i opisuje kilkanaście tysięcy badań miesięcznie. W 2010 roku Telemedycyna Polska S.A. zadebiutowała na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych na rynku NewConnect, stając się tym samym pierwszą w Polsce publiczną spółką telemedyczną. Ponadto spółka od 2006 roku organizuje ogólnopolską kampanię bezpłatnych badań serca pod hasłem „Zadbaj o swoje serce”, która została wyróżniona tytułem Lidera Ochrony Zdrowia 2012.