Telemedycyna Polska: wzrost przychodów w grudniu 2018

0
963

Spółka Telemedycyna Polska S.A. uzyskała w grudniu 2018 roku skonsolidowane przychody ze sprzedaży w wysokości 492,2 tys. zł, co oznacza wzrost o 3,3 procenta w porównaniu do grudnia 2017 roku.

Narastająco w grudniu 2018 roku skonsolidowane przychody Grupy miały wartość 6 235,3 tys. zł i były o 16 procent wyższe od przychodów uzyskanych w analogicznym okresie roku 2017.

W poprzednich miesiącach Grupa Telemedycyna Polska odnotowała spadek przychodów w porównaniu do roku 2017, jednocześnie jednak przychody narastające były wyższe.

Telemedycyna Polska S.A. specjalizuje się w usługach telekardiologicznych dla pacjentów indywidualnych oraz dla placówek medycznych na terenie całego kraju. Spółka posiada własne Centrum Monitoringu Kardiologicznego, które czynne jest przez całą dobę, 365 dni w roku i obsługuje kilka tysięcy badań miesięcznie.

Spółka bezpośrednio świadczy usługę kardiotele – całodobową teleopiekę kardiologiczną. W ramach tej usługi pacjenci wyposażani są w osobisty, przenośny aparat EKG, za pomocą którego mogą przesyłać przez telefon swoje badania oraz konsultować je z dyżurującym lekarzem z Centrum Monitoringu Kardiologicznego.

Od grudnia 2016 roku 24 procent akcji spółki Telemedycyna Polska S.A. posiada Neuca Med, spółka z Grupy Neuca.

Czytaj także: Telemedycyna Polska realizatorem projektu unijnego>>>