Tomma: badania rezonansu magnetycznego w pracowni diagnostycznej w Wołominie

0
1236

Pracownia firmy Tomma Diagnostyka Obrazowa działająca w Wołominie została wyposażona w nowoczesny aparat GE Creator 1,5 do badania metodą rezonansu magnetycznego.

Badanie rezonansu magnetycznego to bezpieczna, bezbolesna i skuteczna metoda, która szczegółowo obrazuje struktury kostno-stawowe, mięśniowe i nerwowe, a także naczynia krwionośne i narządy wewnętrzne i pozwala szybko zidentyfikować większość ewentualnych zmian chorobowych.

Pracownia Tomma działa na terenie Szpitala Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy ulicy Gdyńskiej 1/3 w Wołominie. Oferuje także badania tomografii komputerowej, które od 1 marca 2019 finansowane są przez NFZ,  badania RTG oraz USG. Pracownia została otwarta w listopadzie 2018 roku.

Czytaj także: Tomma: nowa pracownia diagnostyki obrazowej w Białymstoku>>>

Tomma prowadzi pracownie diagnostyki obrazowej (tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego), na terenie całej Polski. Pracownie spółki działają między innymi w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Raciborzu czy Ostrowie Wielkopolskim.

Pracownie diagnostyczne zostały założone przez spółkę KIE, która w 2015 roku zmieniła nazwę na Tomma Diagnostyka Obrazowa sp. z o.o., a od roku 2016 roku funkcjonuje jako Tomma Diagnostyka Obrazowa S.A. Firma działa na rynku od ponad 25 lat, prowadząc około 30 pracowni diagnostyki obrazowej.

Jednym z obszarów działalności firmy Tomma są opisy badań radiologicznych wykonywane drogą teletransmisji. Centrum teleradiologii działa w trybie 24-godzinnym przez 7 dni w tygodniu. Badania opisywane są w dwóch trybach: planowym i pilnym. Obecnie w systemie teleradiologii obsługiwanych jest blisko 50 podmiotów medycznych,

W roku 2014 właścicielem spółki został Fundusz Tar Heel Capital.