Tomma Diagnostyka Obrazowa otworzyła nową pracownię w Warszawie

0
1764
Foto: Tomma Diagnostyka Obrazowa

Spółka Tomma Diagnostyka Obrazowa otworzyła nową pracownię diagnostyki obrazowej w Warszawie. To już druga placówka sieci w stolicy. Oferuje badanie rezonansu magnetycznego.

Placówka mieści się przy ulicy Marynarskiej 13. W Warszawie działa także pracownia rezonansu magnetycznego prowadzona przez spółkę Tomma, zlokalizowana przy ulicy Wolskiej 37 (na terenie szpitala zakaźnego).

Nowa pracownia wyposażona została w nowoczesny sprzęt – GE Creator 1,5 T, który zapewnia najwyższą jakość obrazowania podczas badania rezonansu magnetycznego. W trosce o komfort pacjentów podczas badania w aparacie zastosowano innowacyjny system audio.

Ponadto, aparat wyposażony jest w technologię Propelle, której zastosowanie umożliwia wykonywanie badań dowolnej anatomii, w dowolnej płaszczyźnie również u osób, które nie mogą leżeć nieruchomo. W pracowni możliwe jest wykonanie szerokiego spektrum badań, również rezonansu magnetycznego piersi i Whole Body Scan, czyli badania całego ciała.

To już kolejna placówka sieci otwarta w tym roku. W marcu 2018 roku powstały dwie nowe pracownie działające w Katowicach oraz w Nieborowicach, w województwie śląskim. Pracownie również oferują badania rezonansu magnetycznego.

Natomiast w lutym 2018 Tomma wyposażyła swoją pracownię działająca w szpitalu w Raciborzu w nowy aparat do badania rezonansu magnetycznego GE Creator 1,5 T.

Tomma Diagnostyka Obrazowa prowadzi pracownie diagnostyki obrazowej (tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego), które działają między innymi w Warszawie, Poznaniu, Szczecinie, Raciborzu czy Ostrowie Wielkopolskim.

Pracownie zostały założone przez spółkę KIE, która w grudniu 2015 roku zmieniła nazwę na Tomma Diagnostyka Obrazowa sp. z o.o., a od roku 2016 roku funkcjonuje jako Tomma Diagnostyka Obrazowa S.A. Firma działa na rynku od ponad 25 lat, prowadząc obecnie ponad 20 pracowni diagnostyki obrazowej.

Jednym z obszarów działalności firmy Tomma są opisy badań radiologicznych wykonywane drogą teletransmisji. Centrum teleradiologii działa w trybie 24-godzinnym przez 7 dni w tygodniu. Badania opisywane są w dwóch trybach: planowym i pilnym. Obecnie w systemie teleradiologii obsługiwanych jest blisko 50 podmiotów medycznych,

W roku 2014 właścicielem spółki został Fundusz Tar Heel Capital.