Tomma: nowa pracownia diagnostyczna w Opolu

0
2384
Foto: www.mawex.pl

Spółka Tomma Diagnostyka Obrazowa otworzyła nowa pracownię w Opolu. Placówka zlokalizowana została w centrum handlowym Błękitna Wstęga przy ulicy Horoszkiewicza 6.

Pracownia oferuje badania rezonansu magnetycznego. W tym celu wyposażona została w nowoczesny aparat Siemens Magnetom Essenza 1.5 T, który pozwala uzyskać najwyższą jakość obrazowani. Pracownia przystosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Błękitna Wstęga to centrum handlowe zlokalizowane w śródmieściu Opola, przy głównych ciągach komunikacyjnych. Dysponuje powierzchnią 4500 mkw. Właścicielem obiektu jest spółka Mawex.

To pierwsza placówka Tomma w Opolu.

Tomma prowadzi pracownie diagnostyki obrazowej (tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego), na terenie całej Polski. Pracownie spółki działają między innymi w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Raciborzu czy Ostrowie Wielkopolskim.

Także w listopadzie 2018 Tomma otworzyła nowe placówki w Bielsku-Białej, Szczecinie oraz Wołominie.

Czytaj na ten temat: Tomma: nowe pracownie diagnostyki obrazowej>>>

Pracownie diagnostyczne zostały założone przez spółkę KIE, która w grudniu 2015 roku zmieniła nazwę na Tomma Diagnostyka Obrazowa sp. z o.o., a od roku 2016 roku funkcjonuje jako Tomma Diagnostyka Obrazowa S.A. Firma działa na rynku od ponad 25 lat, prowadząc około 30 pracowni diagnostyki obrazowej.

Jednym z obszarów działalności firmy Tomma są opisy badań radiologicznych wykonywane drogą teletransmisji. Centrum teleradiologii działa w trybie 24-godzinnym przez 7 dni w tygodniu. Badania opisywane są w dwóch trybach: planowym i pilnym. Obecnie w systemie teleradiologii obsługiwanych jest blisko 50 podmiotów medycznych,

W roku 2014 właścicielem spółki został Fundusz Tar Heel Capital.