Tomma: nowa pracownia diagnostyczna w Ostrowie Wlkp.

0
1018

Spółka Tomma Diagnostyka Obrazowa,  prowadząca sieć placówek diagnostycznych, uruchomiła nową pracownię rezonansu magnetycznego na terenie Szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Pracownia wyposażona jest w rezonans magnetyczny Philips Intera 1,5T.

To zaawansowany system, o rozbudowanym 16-kanałowym układzie odbiorczym oraz  silnym układzie gradientowym Nova. Sprawdza się doskonale w przypadku badań wymagających wysokiej rozdzielczości czasowej, w tym badań naczyniowych i kardiologicznych. Innowacyjna technika akwizycji równoległej Sense pozwala na skrócenie czasu badań bez pogorszenia wartości diagnostycznej otrzymywanych obrazów. Pełne spektrum aplikacji wraz z ergonomicznym interfejsem systemu umożliwia bezproblemową i dogłębną diagnostykę pacjenta.

Pracownie Tomma Diagnostyka Obrazowa, zostały założone przez spółkę KIE, która w grudniu 2015 roku zmieniła nazwę na Tomma Diagnostyka Obrazowa Sp. z o.o. Firma działa na rynku od ponad 25 lat, prowadząc obecnie 20 pracowni diagnostyki obrazowej.

Kolejnym obszarem działalności firmy są opisy badań radiologicznych wykonywane drogą teletransmisji. Centrum teleradiologii działa w trybie 24-godzinnym przez 7 dni w tygodniu. Badania opisywane są w dwóch trybach- planowym i pilnym. Obecnie w systemie teleradiologii obsługiwanych jest blisko 50 podmiotów medycznych,

Pracownie Tomma Diagnostyka Obrazowa działają w Warszawie, Poznaniu, Szczecinie, Kościanie, Rawiczu, Łęczycy, Gostyninie, Ostrowie Wielkopolskim, Kole, Gnieźnie, Kołobrzegu i Koszalinie oraz pod marką Wamed w Kluczborku, Blachowni oraz Namysłowie.

Na początku 2014 roku właścicielem spółki został Fundusz Tar Heel Capital.