Tomma: nowa pracownia rezonansu w Poznaniu

0
2257


Spółka Tomma Diagnostyka Obrazowa,  prowadząca sieć placówek diagnostycznych, uruchomiła nową pracownię rezonansu magnetycznego, która zlokalizowana jest w Poznaniu przy ulicy Starołęckiej 42. Pod adresem tym działa także przychodnia spółki Med Polonia.

Pracownia wyposażona jest w nowy sprzęt- GE Creator 1,5 T . Zastosowanie nowej generacji cyfrowych odbiorników sygnału w połączeniu z nowoczesną technologią, pozwala na doskonałą jakości obrazu. Aparat umożliwia wykonanie pełnego spektrum badań, wraz ze spektroskopią mózgu, badaniem funkcjonalnym mózgu, MR serca oraz MR piersi.

Sprzęt wyposażony jest w technologię Propeller umożliwiającą wykonywanie badań dowolnej anatomii, w dowolnej płaszczyźnie u osób, które nie mogą leżeć nieruchomo. Nowoczesny system audio zastosowany w aparacie zapewnia również większy komfort pacjentowi podczas przeprowadzanego badania.

Pracownie Tomma Diagnostyka Obrazowa, zostały założone przez spółkę KIE, która w grudniu 2015 roku zmieniła nazwę na Tomma Diagnostyka Obrazowa Sp. z o.o. Firma działa na rynku od ponad 25 lat, prowadząc obecnie 20 Pracowni diagnostyki obrazowej.

Kolejnym obszarem działalności firmy są opisy badań radiologicznych wykonywane drogą teletransmisji. Centrum teleradiologii działa w trybie 24-godzinnym przez 7 dni w tygodniu. Badania opisywane są w dwóch trybach – planowym i pilnym. Obecnie w systemie teleradilogii obsługiwanych jest blisko 50 podmiotów medycznych. 

Pracownie Tomma Diagnostyka Obrazowa działają w Warszawie, Poznaniu, Szczecinie, Kościanie, Rawiczu, Łęczycy, Gostyninie, Ostrowie Wielkopolskim, Kole, Gnieźnie, Kołobrzegu i Koszalinie oraz pod marką WAMED w Kluczborku, Blachowni oraz Namysłowie.

Na początku 2014 roku właścicielem spółki został Fundusz Tar Heel Capital.