Tomma: nowa pracownia rezonansu w Raciborzu

0
787

Pracownia Diagnostyki Obrazowej  Tomma działająca w szpitalu w Raciborzu rozszerzyła zakres oferowanych usług o badania rezonansu magnetycznego. Nowy aparat GE Creator 1,5 T umożliwia wykonywanie szerokiego spektrum badań, zarówno najpopularniejszych, na przykład głowy czy kręgosłupa, jak i dopiero zyskujących na popularności, jak rezonans magnetyczny piersi.

Dla dodatkowego komfortu pacjentów w aparacie zastosowano nowoczesną technologię Propeller, która umożliwia wykonanie badania rezonansu magnetycznego również osobom, które nie mogą leżeć nieruchomo.

Podczas badania istnieje także możliwość słuchania muzyki relaksacyjnej, dostępnej w pracowni, a także ulubionej muzyki zapisanej na własnej płycie CD.

Pracownia działająca w szpitalu w Raciborzu to jedna z największych pracowni Tomma Diagnostyka Obrazowa.

Pracownia działa od 2017 roku i posiada również 16-rzędowy tomograf komputerowy GE Brightspeed Elite 16, który umożliwia wykonanie szerokiego spektrum badań i zapewnia wysoką jakość obrazowania.

Tomma Diagnostyka Obrazowa prowadzi pracownie diagnostyki obrazowej (tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego), które działają między innymi w Warszawie, Poznaniu, Szczecinie, Raciborzu czy Ostrowie Wielkopolskim.

Pracownie zostały założone przez spółkę KIE, która w grudniu 2015 roku zmieniła nazwę na Tomma Diagnostyka Obrazowa sp. z o.o., a od roku 2016 roku funkcjonuje jako Tomma Diagnostyka Obrazowa S.A. Firma działa na rynku od ponad 25 lat, prowadząc obecnie ponad 20 pracowni diagnostyki obrazowej.

Jednym z obszarów działalności firmy Tomma są opisy badań radiologicznych wykonywane drogą teletransmisji. Centrum teleradiologii działa w trybie 24-godzinnym przez 7 dni w tygodniu. Badania opisywane są w dwóch trybach: planowym i pilnym. Obecnie w systemie teleradiologii obsługiwanych jest blisko 50 podmiotów medycznych,

W roku 2014 właścicielem spółki został Fundusz Tar Heel Capital.