Tomma: nowy tomograf komputerowy w pracowni w Gnieźnie

0
825

Tomma Diagnostyka Obrazowa, działająca między innymi w Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Gnieźnie, dokonała wymiany  tomografu komputerowego. Jest to aparat 16-rzędowy, który zapewnia nie tylko nową jakość obrazowania, ale również szybszą i bezpieczniejszą diagnostykę.

Pracownie Tomma Diagnostyka Obrazowa, zostały założone przez spółkę KIE, która w grudniu 2015 roku zmieniła nazwę na TOMMA Diagnostyka Obrazowa Sp. z o.o. Firma działa na rynku od ponad 25 lat, prowadząc obecnie 20 Pracowni diagnostyki obrazowej.

Kolejnym obszarem działalności firmy są opisy badań radiologicznych wykonywane drogą teletransmisji. Centrum teleradiologii działa w trybie 24-godzinnym przez 7 dni w tygodniu. Badania opisywane są w dwóch trybach- planowym i pilnym. Obecnie w systemie teleradilogii obsługiwanych jest blisko 50 podmiotów medycznych. 

Pracownie Tomma Diagnostyka Obrazowa działają w Warszawie, Poznaniu, Szczecinie, Kościanie, Rawiczu, Łęczycy, Gostyninie, Ostrowie Wielkopolskim, Kole, Gnieźnie, Kołobrzegu i Koszalinie oraz pod marką WAMED w Kluczborku, Blachowni oraz Namysłowie.

Na początku 2014 roku właścicielem spółki został Fundusz Tar Heel Capital.