Tomma: nowy tomograf komputerowy w pracowni w Kole

0
912


W pracowni Tomma Diagnostyka Obrazowa w Kole wymieniony został tomograf komputerowy. Dotychczas działający tam aparat został zastąpiony nowym 16-rzędowym urządzeniem.

16-rzędowy tomograf komputerowy zapewnią lepszą jakość obrazowania. Poza badaniami tomografii komputerowej, pracownia w Kole świadczy także usługi w zakresie badań RTG.

Placówka działa w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej przy ulicy ks. Stanisława Poniatowskiego 25.

Pracownie Tomma Diagnostyka Obrazowa, zostały założone przez spółkę KIE, która w grudniu 2015 roku zmieniła nazwę na Tomma Diagnostyka Obrazowa Sp. z o.o. Firma działa na rynku od ponad 25 lat, prowadząc obecnie 20 pracowni diagnostyki obrazowej.

Kolejnym obszarem działalności firmy są opisy badań radiologicznych wykonywane drogą teletransmisji. Centrum teleradiologii działa w trybie 24-godzinnym przez 7 dni w tygodniu. Badania opisywane są w dwóch trybach- planowym i pilnym. Obecnie w systemie teleradiologii obsługiwanych jest blisko 50 podmiotów medycznych,

Pracownie Tomma Diagnostyka Obrazowa działają w Warszawie, Poznaniu, Szczecinie, Kościanie, Rawiczu, Łęczycy, Gostyninie, Ostrowie Wielkopolskim, Kole, Gnieźnie, Kołobrzegu i Koszalinie oraz pod marką Wamed w Kluczborku, Blachowni oraz Namysłowie.

Na początku 2014 roku właścicielem spółki został Fundusz Tar Heel Capital.