Tomma: nowy wizerunek pracowni diagnostycznych

0
754

Tomma Diagnostyka Obrazowa dba o komfort swoich pacjentów, między innymi poprzez dbałość o wygląd miejsc, w których odbywają się badania. Nowy wizerunek pracowni diagnostycznych został wprowadzony w placówkach w Poznaniu, Warszawie, Szczecinie, Koszalinie oraz Gnieźnie.

Tomma wyjaśnia wprowadzany zmiany tym, że otoczenie w jakim przebywa pacjent, ma wpływ na jego samopoczucie i komfort badania. W przypadku badań rezonansu magnetycznego czas przebywania pacjenta w miejscu wykonywania badania to 20-50 minut. Aby zmniejszyć związany z tym stres personel placówek podchodzi indywidualnie do każdego pacjenta, wyjaśniając na czym polega badanie oraz jaki jest jego przebieg. Jest także możliwość słuchania muzyki podczas badania, co wpływa na niwelowanie stresu.

W nowych pracowniach rezonansu magnetycznego Tomma zadbała również o to, aby otaczające kolory wpływały na odprężenie i ukojenie nerwów. Zielony – kolor natury, który relaksuje i wycisza, został wybrany do brandingu wnętrza pracowni rezonansu magnetycznego. Drugim przeważającym kolorem jest niebieski, który również łagodzi napięcie w sytuacjach stresowych oraz wycisza.

Pracownie Tomma Diagnostyka Obrazowa, zostały założone przez spółkę KIE, która w grudniu 2015 roku zmieniła nazwę na Tomma Diagnostyka Obrazowa Sp. z o.o. Firma działa na rynku od ponad 25 lat, prowadząc obecnie 20 pracowni diagnostyki obrazowej.

Kolejnym obszarem działalności firmy są opisy badań radiologicznych wykonywane drogą teletransmisji. Centrum teleradiologii działa w trybie 24-godzinnym przez 7 dni w tygodniu. Badania opisywane są w dwóch trybach: planowym i pilnym. Obecnie w systemie teleradiologii obsługiwanych jest blisko 50 podmiotów medycznych,

Pracownie Tomma Diagnostyka Obrazowa działają w Warszawie, Poznaniu, Szczecinie, Kościanie, Rawiczu, Łęczycy, Gostyninie, Ostrowie Wielkopolskim, Kole, Gnieźnie, Kołobrzegu i Koszalinie oraz pod marką Wamed w Kluczborku, Blachowni oraz Namysłowie.

Na początku 2014 roku właścicielem spółki został Fundusz Tar Heel Capital.