Tomma: otwarcie nowej pracowni diagnostycznej w Raciborzu

0
876

Tomma Diagnostyka Obrazowa otworzyła nową pracownię diagnostyki obrazowej. Placówka działa w szpitalu w Raciborzu i oferuje badania tomografii komputerowej, RTG i USG. Jest to pierwsza placówka sieci na Śląsku.

W pracowni zamontowano 16-rzędowy tomograf komputerowy GE Brightspeed Elite 16. Aparat umożliwia wykonanie szerokiego spektrum badań i zapewnia wysoką jakość obrazowania.

Tomma Diagnostyka Obrazowa prowadzi pracownie diagnostyki obrazowej (tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego), które działają między innymi w Warszawie, Poznaniu, Szczecinie czy Ostrowie Wielkopolskim.

Pracownie zostały założone przez spółkę KIE, która w grudniu 2015 roku zmieniła nazwę na Tomma Diagnostyka Obrazowa sp. z o.o., a od roku 2016 roku funkcjonuje jako Tomma Diagnostyka Obrazowa S.A. Firma działa na rynku od ponad 25 lat, prowadząc obecnie ponad 20 pracowni diagnostyki obrazowej.

Jednym z obszarów działalności firmy Tomma są opisy badań radiologicznych wykonywane drogą teletransmisji. Centrum teleradiologii działa w trybie 24-godzinnym przez 7 dni w tygodniu. Badania opisywane są w dwóch trybach: planowym i pilnym. Obecnie w systemie teleradiologii obsługiwanych jest blisko 50 podmiotów medycznych,

W roku 2014 właścicielem spółki został Fundusz Tar Heel Capital.