Tomma: otwarcie pracowni RMI i TK we Wrocławiu

0
1182

Spółka Tomma Diagnostyka Obrazowa otworzyła nowa pracownię rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej we Wrocławiu. Placówka wyposażona została w nowoczesny sprzęt – GE Creator 1,5 T, który zapewnia najwyższą jakość obrazowania podczas badania rezonansu magnetycznego.

W trosce o  komfort pacjentów podczas badania w aparacie zastosowano innowacyjny system audio. Ponadto, aparat wyposażony jest w technologię PROPELLER, której zastosowanie umożliwia wykonywanie badań dowolnej anatomii, w dowolnej płaszczyźnie również u osób, które nie mogą leżeć nieruchomo. W pracowni możliwe jest wykonanie szerokiego spektrum badań, również Whole Body Scan, czyli badania całego ciała.

Pracownia oferuje także badanie tomografii komputerowej. 16 rzędowy tomograf Optima CT520 pozwala szybko i bezpiecznie zdiagnozować.
 

Jest to pierwsza pracownia tomografii komputerowej Tomma Diagnostyka Obrazowa, w której wnętrzu pacjent może poczuć się, jak w słonecznej Prowansji, na polu lawendy. Uspokajający widok pomaga odprężyć się i zniwelować stres związany z badaniem.

Pracownia jest przestronna i zlokalizowana przy ulicy Gabrieli Zapolskiej 1, w  centrum Wrocławia, w sąsiedztwie Teatru Polskiego i Urzędu Miasta. Atutem lokalizacji jest nie tylko dobry dojazd, ale także znajdujący się niedaleko strzeżony parking.

Pracownie Tomma Diagnostyka Obrazowa działają między innymi w Warszawie, Poznaniu, Szczecinie czy Ostrowie Wielkopolskim.

Pracownie zostały założone przez spółkę KIE, która w grudniu 2015 roku zmieniła nazwę na Tomma Diagnostyka Obrazowa sp. z o.o., a od roku 2016 roku funkcjonuje jako Tomma Diagnostyka Obrazowa S.A. Firma działa na rynku od ponad 25 lat, prowadząc obecnie ponad 20 pracowni diagnostyki obrazowej.

Jednym z obszarów działalności firmy Tomma są opisy badań radiologicznych wykonywane drogą teletransmisji. Centrum teleradiologii działa w trybie 24-godzinnym przez 7 dni w tygodniu. Badania opisywane są w dwóch trybach: planowym i pilnym. Obecnie w systemie teleradiologii obsługiwanych jest blisko 50 podmiotów medycznych,

W roku 2014 właścicielem spółki został Fundusz Tar Heel Capital.