Tomma otworzyła dwie nowe pracownie diagnostyczne

0
733

Spółka Tomma Diagnostyka Obrazowa otworzyła dwie nowe pracownie działające w Katowicach oraz w Nieborowicach, w województwie śląskim. Pracownie oferują badania rezonansu magnetycznego.

Pracownia w Katowicach powstała przy ulicy Staromiejskiej 7. Wyposażona jest w nowoczesny aparat GE Creator 1,5 T, który umożliwia wykonywanie wszystkich najpopularniejszych badań, takich jak rezonans głowy, stawów czy kręgosłupa. W pracowni istnieje też możliwość wykonania badania całego ciała i rezonansu magnetycznego piersi.

W aparacie zastosowano nowoczesną technologię Propelle, która umożliwia wykonanie badania rezonansu magnetycznego również osobom, które nie mogą leżeć nieruchomo.

Pracownia w Nieborowicach powstała w Śląskim Centrum Medycyny Inwazyjnej AdvanceMed, zlokalizowanym przy ulicy Kasztanowej, w wielospecjalistycznej placówce, która oferuje świadczenia z zakresu chirurgii ogólnej, naczyniowej, plastycznej i onkologicznej, ortopedii, okulistyki, urologii i ginekologii a także neurochirurgii i medycyny estetycznej.

Pracownia jest wyposażona w aparat Siemens Avanto 1,5 T, który umożliwia wykonywanie szerokiego spektrum badań.

W lutym 2018 Tomma wyposażyła swoją pracownię działająca w szpitalu w Raciborzu w nowy aparat do badania rezonansu magnetycznego GE Creator 1,5 T.

Tomma Diagnostyka Obrazowa prowadzi pracownie diagnostyki obrazowej (tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego), które działają między innymi w Warszawie, Poznaniu, Szczecinie, Raciborzu czy Ostrowie Wielkopolskim.

Pracownie zostały założone przez spółkę KIE, która w grudniu 2015 roku zmieniła nazwę na Tomma Diagnostyka Obrazowa sp. z o.o., a od roku 2016 roku funkcjonuje jako Tomma Diagnostyka Obrazowa S.A. Firma działa na rynku od ponad 25 lat, prowadząc obecnie ponad 20 pracowni diagnostyki obrazowej.

Jednym z obszarów działalności firmy Tomma są opisy badań radiologicznych wykonywane drogą teletransmisji. Centrum teleradiologii działa w trybie 24-godzinnym przez 7 dni w tygodniu. Badania opisywane są w dwóch trybach: planowym i pilnym. Obecnie w systemie teleradiologii obsługiwanych jest blisko 50 podmiotów medycznych,

W roku 2014 właścicielem spółki został Fundusz Tar Heel Capital.