Tomma przejmuje spółkę Wamed

0
1333


Tomma Diagnostyka Obrazowa S.A. z siedzibą w Niepruszewie przejmuje spółkę Wamed JM sp. z o.o. z siedzibą w Niepruszewie. Wamed jest spółką zależną od spółki Tomma, która jest jej jedynym udziałowcem.
   
Firma Wamed JM sp. z o.o., wcześniej jako Wamed Jaźwiec & Matuszewski Sp.J, działa od 2008 roku na terenie województwa opolskiego oraz na terenie województwa śląskiego. Spółka  dysponuje nowoczesnym i spełniającym standardy europejskie sprzętem do badań tomografii komputerowej, badań rentgenodiagnostyki oraz badań ultrasonograficznych zainstalowanych w trzech pracowniach: w pracowni TK w Namysłowie, w pracownie TK w Kluczborku oraz w pracowni TK, RTG i USG w Blachowni.

Pracownie Tomma Diagnostyka Obrazowa działają w Warszawie, Poznaniu, Szczecinie, Kościanie, Rawiczu, Łęczycy, Gostyninie, Ostrowie Wielkopolskim, Kole, Gnieźnie, Kołobrzegu i Koszalinie.

Pracownie Tomma Diagnostyka Obrazowa, zostały założone przez spółkę KIE, która w grudniu 2015 roku zmieniła nazwę na Tomma Diagnostyka Obrazowa Sp. z o.o. Firma działa na rynku od ponad 25 lat, prowadząc obecnie 20 pracowni diagnostyki obrazowej.

Jednym z obszarów działalności firmy Tomma są opisy badań radiologicznych wykonywane drogą teletransmisji. Centrum teleradiologii działa w trybie 24-godzinnym przez 7 dni w tygodniu. Badania opisywane są w dwóch trybach: planowym i pilnym. Obecnie w systemie teleradiologii obsługiwanych jest blisko 50 podmiotów medycznych,

Na początku 2014 roku właścicielem spółki został Fundusz Tar Heel Capital.