Tomma: tomografia komputerowa w Kole w ramach NFZ

0
326

Pracownia tomografii komputerowej prowadzona przez spółkę Tomma Diagnostyka Obrazowa w Kole od 2 listopada 2018 będzie oferować świadczenia finansowane przez NFZ. Pracownia znajduje się na terenie szpitala powiatowego.

Pracownia wykonuje badania tomografii komputerowej między innymi głowy, klatki piersiowej, jamy brzusznej, miednicy, kości i stawów, a także angiografię. W pracowni można także wykonać badania RTG.

Pracownie diagnostyki obrazowej spółki Tomma działają także w Warszawie, Poznaniu, Szczecinie, Raciborzu, Ostrowie Wielkopolskim, Bielsku-Białej, Częstochowie, Blachowni, Gnieźnie, Katowicach, Łęczycy, Namysłowie, Rawiczu, Oleśnicy, Nieborowicach, Krakowie, Koszalinie i Gostyninie. Oferują badania tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego oraz RTG.

Czytaj także: Tomma: nowa pracownia diagnostyczna w Krakowie>>>

Pracownie zostały założone przez spółkę KIE, która w grudniu 2015 roku zmieniła nazwę na Tomma Diagnostyka Obrazowa sp. z o.o., a od roku 2016 roku funkcjonuje jako Tomma Diagnostyka Obrazowa S.A. Firma działa na rynku od ponad 25 lat, prowadząc obecnie ponad 20 pracowni diagnostyki obrazowej.

Jednym z obszarów działalności firmy Tomma są opisy badań radiologicznych wykonywane drogą teletransmisji. Centrum teleradiologii działa w trybie 24-godzinnym przez 7 dni w tygodniu. Badania opisywane są w dwóch trybach: planowym i pilnym. Obecnie w systemie teleradiologii obsługiwanych jest blisko 50 podmiotów medycznych,

W roku 2014 właścicielem spółki został Fundusz Tar Heel Capital.