Trójmiasto: nowa placówka Rehasport

0
1022


Klinika Rehasport w maju 2012 otworzyła nową placówkę w Trójmieście. Klinika działa na terenie Ergo Areny przy Placu Dwóch Miast 1, na granicy Gdańska i Sopotu. Oferuje usługi w zakresie medycyny sportowej i rehabilitacji.

Ergo Arena to nowoczesny obiekt sportowy, który może pomieścić 11 000, a wraz z miejscami stojącymi, nawet 15000 widzów. Daje możliwość rozegrania całego wachlarza konkurencji sportowych takich jak siatkówka, koszykówka, piłka ręczna, sporty walki i inne.

Główna siedziba Kiniki Rehasport mieści się w Poznaniu. Na trzecim piętrze biurowca Galerii Handlowej Panorama przy ulicy Góreckiej na powierzchni ponad 700 metrów zlokalizowane są gabinety lekarskie, pracownie diagnostyczne USG i RTG oraz sala do ćwiczeń rehabilitacyjnych.

Placówka dysponuje również dwoma salami operacyjnymi oraz 19 łóżkami dla pacjentów. Oferuje zabiegi operacyjne, usługi z zakresu rehabilitacji sportowej, rehabilitacji ortopedycznej, opieki pozabiegowej oraz odnowy biologicznej. Można tutaj skorzystać z usług poradni medycyny podróży, onkologicznej, okulistycznej, psychologicznej, pediatrycznej, urologicznej i wielu innych. Rehasport posiada także oddział w Koninie, prowadzący sklep ortopedyczny oraz oferujący usługi rehabilitacyjne.

Większość usług oferowanych przez Rehasport stanowią usługi komercyjne. Kontrakt zawarty przez placówkę z Wielkopolskim Oddziałem NFZ na rok 2012 ma wartość 310 960 zł. Środki te przeznaczone są na finansowanie usług ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu oraz medycyny sportowej.