Trzej oferenci na zakup Uzdrowiska Horyniec

0
996

Do Ministerstwa Skarbu Państw wpłynęły trzy wiążące propozycje warunków umowy zakupu pakietu 89,26 procent  udziałów spółki Uzdrowisko Horyniec Sp. z o.o. Oferty zostały złożone przez Europejskie Centrum Leczniczo – Rehabilitacyjne „Lotos” Sp. z o.o. z siedzibą w Rabce Zdroju oraz dwie osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą.

Oferty te złożyli: Beat Bogusz – Dukacz, z Horyńca – Zdroju, prowadząca specjalistyczny gabinet reumatologiczny oraz Marek Thier ze Świątnik Górnych, prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą PP-H-U Thier. Cena za udziały wynosi około 7 mln zł.

Uzdrowisko Horyniec Spółka z o.o. obejmuje kilka obiektów sanatoryjnych: Dom Zdrojowy, posiadający część hotelową i zabiegową oraz sanatoria Modrzew i Jawor. Część usług oferowanych w obiektach jest finansowana przez NFZ, pozostałe to usługi komercyjne. W planach przewidywana jest rozbudowa zakładu przyrodoleczniczego oraz budowa 80-100 łóżkowego pawilonu sanatoryjnego o podwyższonym standardzie. Horyniec świadczy usługi lecznicze na bazie m.in. borowiny i wody siarczkowo – siarkowodorowej. Spółka uzyskuje bardzo dobre efekty w leczeniu chorób narządu ruchu i reumatycznych. Przedsiębiorstwo jest również producentem naturalnej wody źródlanej „Hetmańska”.

Centrum Leczniczo – Rehabilitacyjne „Lotos” Sp. z o.o. mieści się w Rabce Zdroju przy ulicy Kilińskiego 1. Prezesem spółki jest Beata Maria Stolarczyk.