Tuchów: Centrum Zdrowia inwestuje w specjalistów

0
545


Oddział neonatologii Centrum Zdrowia Tuchów zatrudnił konsultanta merytorycznego, którym został organizator pierwszego w Tarnowie oddziału intensywnej opieki i patologii noworodka, doświadczony specjalista, któremu uratowanie życia zawdzięcza wiele nowonarodzonych dzieci. 

To kolejne wzmocnienie tuchowskiego szpitala rodzinnego, po uzyskaniu drugiego stopnia referencyjności, umożliwiającego zabezpieczenie kobiet w ciąży zagrożonej oraz intensywną opiekę nad wcześniakami i noworodkami. Dr n. med. Wiesław Olechowski posiada specjalizację zarówno z zakresu neonatologii, jak i pediatrii.

– Po obejrzeniu oddziałów neonatologii i położnictwa w Tuchowie jestem pozytywnie zaskoczony panującymi tutaj warunkami, komfortem, który zapewniono pacjentkom, estetyką wyposażenia i wystroju wnętrz. Podobnie jak w Dąbrowie Tarnowskiej oddziały prezentują solidny europejski poziom, zarówno pod względem doboru bardzo dobrych specjalistów, jak i nowoczesnego wyposażenia.– mówi dr Olechowski. 

Szpital w Tuchowie posiada drugi stopień referencyjności od stycznia 2017 roku, stanowiło to potwierdzenie ciągłej poprawy jakości opieki nad noworodkami  w Centrum Zdrowia Tuchów i Centrum Zdrowia Dąbrowa Tarnowska.

Oddziały neonatologii w obu miastach uzyskały możliwość przyjmowania porodów niestandardowych. Zmiany, których dokonano na oddziałach, rozpoczęły się od remontów. Najpierw zmodernizowano oddział neonatologii w Tuchowie, wyposażając go w nowoczesny sprzęt. Powstała tu sala intensywnej terapii i nadzoru nad noworodkiem oraz wcześniakiem. Następnie – według podobnych standardów  – przeprowadzono prace remontowe w Dąbrowie Tarnowskiej. Systematyczne szkolenia przechodził także personel obu oddziałów, co w rezultacie poprawiło możliwość monitorowania bezpieczeństwa noworodków.

Centrum Zdrowia Tuchów, działające w gminie wiejsko-miejskiej Tuchów, w powiecie tarnowskim, prowadzi zespół poradni specjalistycznych oraz szpital z czterema oddziałami: ginekologii i położnictwa, neonatologii, chorób wewnętrznych oraz chirurgii jednego dnia, dział rehabilitacji.

Centrum prowadzi także oddziały: neonatologiczny i położniczy oraz ZOL w szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej.

Centrum Zdrowia Tuchów jest prowadzone przez spółkę pracowniczą. Centrum nie znalazło się na liście placówek zakwalifikowanych do sieci szpitali.