Tuchów: Centrum Zdrowia wspiera rozwój pracowników

0
965


Centrum Zdrowia Tuchów uzyskało certyfikat Investing in People, który jest przyznawany pracodawcom wspierającym pracowników w rozwoju zawodowym i doskonaleniu kompetencji.  Program powstał z myślą o wyróżnianiu firm, które bez względu na liczbę zatrudnionych pracowników dbają o ciągły rozwój swojej kadry.

Certyfikaty trafiają do firm, stanowiących wzór dla innych w zakresie dbałości o pobudzanie potencjału zespołu. Centrum Zdrowia Tuchów zdobył to wyróżnienie jako ósma firma w kraju.

Inicjatorzy zwracali uwagę na kwestie związane ze szkoleniami, budowaniem ścieżek kariery oraz integrację wokół przyjętej kultury organizacyjnej firm. W procesie certyfikacji oceniane były ponadto działania związane ze stwarzaniem pracownikom warunków umożliwiających rozwój w miejscu zatrudnienia. Dla skutecznej aplikacji o uzyskanie certyfikatu konieczne było zrozumienie kwestii, że każdy pracownik i jego indywidualne zdolności są kapitałem firmy, a tym samym stanowią kluczowy czynnik do budowania jej wartości.

– Ponieważ naszym założeniem jest udzielania świadczeń przez najlepiej wykwalifikowany personel szczególną uwagę przykładamy do szkoleń – mówi kierująca pracą działu Kadr, Płac i Szkoleń CZT Katarzyna Sysło. Przypomina ona, że ostatni duży projekt związany z doskonaleniem kadr, w ramach którego zorganizowano 110 szkoleń dla  125 etatowych pracowników Centrum Zdrowia Tuchów zakończył się przed kilkoma miesiącami.

Program Investing in People jest inicjatywą Centrum Innowacji ProLearning. Wśród firm wcześniej wyróżnionych za zarządzanie kompetencjami zgodnie z ideą gospodarki opartej na wiedzy znalazły się  między innymi: IBM i EMC Instytut Medyczny.

Czytaj na ten temat: EMC Instytut Medyczny laureatem Programu „Investing in People” >>>

Centrum Zdrowia Tuchów prowadzi poradnie specjalistyczne oraz szpital z czterema oddziałami: ginekologii i położnictwa, neonatologii, chorób wewnętrznych oraz chirurgii jednego dnia. Posiada także Centrum Rehabilitacji oraz Centrum Psychoterapii. Prowadzi  placówki w Wierzchosławicach, Biadolinach Radłowskich, Bruśniku, Ciężkowicach, Jastrzębiej, Jodłowce Tuchowskiej, Wojniczu, Szerzynach, Siemiechowie i Gromniku. Podstawową opieką zdrowotną placówka otacza blisko 59 tysięcy pacjentów na Pogórzu.

Usługi Centrum są zarówno komercyjne jak i finansowane z Narodowego Funduszu Zdrowia. Kontrakt zawarty na rok 2014 ma wartość 20 133 769,21 zł i przeznaczony jest na leczenie szpitalne (ponad 12 mln zł), ambulatoryjną opiekę specjalistyczną (prawie 5 mln zł), rehabilitację leczniczą, leczenie stomatologiczne i opiekę psychiatryczną i leczenie uzależnień.
Centrum powstało w 2008 roku z przekształcenia Zespołu Opieki Zdrowotnej w Tuchowie. Centrum prowadzi spółka pracownicza.