Tychy: CM Paprocany rozszerza zakres usług

0
1267

Centrum Medyczne Paprocany z Tych rozszerzyło zakres oferowanych usług o konsultacje udzielane w poradni chorób tarczycy. Konsultacje są wyłącznie komercyjne. Koszt wizyty w poradni wynosi 80 zł. Poradnia czynna jest w poniedziałki przez dwie godziny.

Centrum Medyczne Paprocany zatrudnia lekarzy 18-tu specjalności i oferuje zarówno usługi komercyjne jak i finansowane przez NFZ. Kontrakt placówki na rok 2011 ma wartość 943 640,28 zł, z tego na ambulatoryjną opiekę specjalistyczną przeznaczone jest 872 806,80 zł, na opiekę psychiatryczną i leczenie uzależnień – 63 000 zł oraz na rehabilitację leczniczą 7 833,48 zł. W ramach opieki specjalistycznej NFZ finansuje konsultacje kardiologiczne, alergologiczne, diabetologiczne, dermatologiczne, reumatologiczne, okulistyczne, neurologiczne, w zakresie chorób zakaźnych i chirurgii ogólnej, a także ultrasonograficzne badania dopplerowskie. W ramach kontraktu z NFZ Centrum prowadzi także usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej. Poza tym oferuje medycynę pracy, wykonuje badania kierowców, zabiegi rehabilitacyjne i badania diagnostyczne. W tym roku wykonuje także szczepienia przeciwko meningokokom dofinansowywane w 75 procentach z budżetu miasta.

NZOZ Centrum Medyczne Paprocany rozpoczął działalność w 1995 roku. Od lutego 1996 r. rozpoczęła sprzedaż Apteka Paprocany. W 2004 roku Centrum przeniesione zostało do nowo wybudowanego parterowego o powierzchni 1000 mkw przy ulicy Sikorskiego 101 (dzielnica Paprocany w Tychach). Od 2007 roku działa filia Centrum, oferująca usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, mieszcząca się przy ulicy Edukacji 102 (w pomieszczeniach wynajętych od Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 1 im. Prof. Józefa Gasińskiego). Prezesem zarządu spółki jest Ewa Radek, wiceprezesem Leszek Kurkowski, członkami zarządu – Agnieszka Kurkowska-Doniec oraz Iwona Biowska – Kurkowska.