Tychy: nowatorski zabieg w Centrum Medycznym Inmedico

0
1195

W Centrum Medycznym Inmedico w Tychach w ramach poradni leczenia ran przewlekłych przeprowadzono pod koniec listopada 2018 roku pierwszy w Polsce w warunkach ambulatoryjnych autologiczny przeszczep skóry przy pomocy urządzenia Cellutome.

Metoda ta umożliwia wykonanie przeszczepu skórnego na wcześniej przygotowane rany w celu ich szybszego wygojenia. Procedura jest bezbolesna, nie wymaga znieczulenia miejscowego czy ogólnego. W miejscu pobrania przeszczepu nie powstaje blizna, co jest dodatkową korzyścią dla pacjenta. Przeszczep zabezpiecza się terapią podciśnieniową, która umożliwia lepsze wgojenie się przeszczepu.

Inmedico oferuje konsultacje lekarzy kilkunastu specjalności, a także zaawansowaną diagnostykę i szeroki zakres zabiegów, wykonywanych zarówno w trybie ambulatoryjnym jak i w trybie jednego dnia.  Wykonywane są tutaj zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej, chirurgii naczyniowej, urologii, chirurgii ogólnej, ginekologii.

Od grudnia 2018 w placówce działa poradnia endokrynologiczna.

W Centrum funkcjonuje jedyne w Tychach i jedno z nielicznych na terenie Śląska Centrum Leczenia Ran Przewlekłych, które oferuje pacjentom kompleksową, wielospecjalistyczną pomoc.

W Centrum Medycznym Inmedico działa również Centrum Rehabilitacji oraz Centrum Stomatologii, a także Centrum Szkoleniowo-Konferencyjne, w którym odbywają się szkolenia, warsztaty, wykłady, cykliczne spotkania zarówno dla lekarzy, jak i pacjentów.

Centrum Medyczne Inmedico położone jest w Tychach przy ulicy Wąskiej 7.

Placówkę prowadzi Centrum Medyczne Inmedico sp. z o.o., której zarząd tworzą: Anna Herman Kostecka (prezes zarządu) i Michał Trojański (wiceprezes zarządu).