Tychy: nowatorskie zabiegi w H-T. Centrum Medycznym

0
1232

H-T. Centrum Medyczne z Tych przeprowadziło unikalny, pierwszy na Śląsku, zabieg usuwania żylaków technologią klejenia żył – VenaSeal. Jest to małoinwazyjna metoda leczenia, która z powodzeniem może być wykonywana w warunkach ambulatoryjnych.

Jest to metoda wymagająca jedynie niewielkiego nakłucia celem wprowadzenia do światła żyły specjalnego systemu. Procedura jest krótkotrwała – czas zabiegu to zazwyczaj kilkanaście minut. Cechuje ją również niemal stuprocentowa skuteczność, nawet w przypadku bardzo dużych żylaków i wykonywania zabiegu na dwóch kończynach oraz bezpieczeństwo.

Dużą dogodnością tej metody jest brak konieczności noszenia pończoch przeciwżylakowych w okresie pooperacyjnym oraz możliwość natychmiastowego powrotu pacjentów do aktywności zawodowej.

H-T. Centrum Medyczne działa od 1994 roku. Prowadzi w Tychach przy ulicy Bielskiej szpital z dwoma oddziałami – gastrologicznym i chirurgicznym, wyposażony w 3 sale endoskopowe, blok operacyjny z salą intensywnego nadzoru pooperacyjnego oraz pracownię tomografii. Przy ulicy Paprocańskiej działają natomiast poradnie i specjalistyczne gabinety konsultacyjne.

Usługi placówek są zarówno komercyjne jak i finansowane w ramach kontraktu z NFZ. Wartość umowy na rok 2016 wynosi 1,1 mln zł. Środki finansują ambulatoryjną opiekę specjalistyczną oraz leczenie szpitalne w zakresie gastroenterologii i programów lekowych dotyczących choroby Leśniewskiego-Crohna.

Placówki prowadzi H-T. Centrum Medyczne spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, spółka komandytowa. Zarząd spółki z o.o., będącej komplementariuszem spółki komandytowej, tworzy Justyna Romańczyk (prezes). Współwłaścicielami spółki są także: Tomasz Romańczyk oraz Hubert Bołdys.