Tydzień Urologii 2012 w HIFU Clinic

0
825


HIFU Clinic z Grodziska Mazowieckiego organizuje akcję edukacyjną poświęconą chorobom nowotworowym prostaty oraz proponuje pacjentom bezpłatne konsultacje urologiczne. Akcja dobywa się w ramach Tygodnia Urologii, trwającego od 17 do 21 września 2012.

Tydzień Urologii to coroczna międzynarodowa inicjatywa European Association of Urology, mająca na celu rozpowszechnianie wiedzy dotyczącej chorób układu moczowo-płciowego i zachęcanie, zwłaszcza mężczyzn, do regularnych wizyt  u urologa. W grupie nowotworów układu moczowo-płciowego to właśnie zachorowania na raka prostaty należą do najczęstszych. Tymczasem w zakresie badań profilaktycznych Polska zajmuje jedno z ostatnich miejsc w Unii Europejskiej.

HIFU Clinic wchodzi w skład multidyscyplinarnego niepublicznego zakładu opieki zdrowotnej Ameds Centrum, który działa w budynku Specjalistycznego Szpitala Zachodniego im. Jana Pawła II w Grodzisku Mazowieckim. Ameds specjalizuje się w diagnozie CCSVI (przewlekła mózgowo-rdzeniową niewydolność żylna). Oferuje diagnostykę na podstawie wyników badań USG Doppler układu żylnego oraz rezonansu magnetycznego oraz zabiegi angioplastyki żył szyjnych. Centrum działa od 2010 roku i oferuje usługi komercyjne.