Tysiąc porodów w Szpitalu Swissmed

0
219

W drugiej połowie listopada 2020 roku na oddziale położniczo-neonatologicznym Szpitala Swissmed w Gdańsku urodziło się tysięczne dziecko. Swissmed odnotowuje wzrost liczby procedur wykonywanych na oddziale już od początku roku 2020.

Oddział obejmuje opieką pacjentki już od momentu planowania ciąży. Szpital dba o wysoki poziom opieki, spełniając standardy medyczne zgodnie z posiadanymi certyfikatami ISO 9001, ISO 14001, ISO 18001 i Szpitala Bez Bólu. Spełnia wszystkie kryteria placówki I stopnia referencyjności. Stosuje standardy opieki okołoporodowej rozpowszechniane przez Fundację Rodzić po Ludzku.

W szpitalu istnieje między innymi możliwość odbywania porodów rodzinnych, po spełnieniu warunków reżimu sanitarnego. Zgodnie z tymi warunkami zarówno pacjentka jak i osoba towarzysząca muszą przedstawić wynik aktualnego testu na koronawirusa (PCR). Osoba towarzysząca może przebywać na oddziale maksymalnie dwie godziny po porodzie.

Szpital Swissmed zlokalizowany jest w Gdańsku, przy ulicy Wileńskiej 44 szpital. Placówka oferuje świadczenia w zakresie ginekologii, ortopedii, okulistyki, chirurgii ogólnej i proktologii.

W I kwartale 2020 roku (od 1 kwietnia do 30 czerwca 2020) Grupa Kapitałowa Swissmed uzyskała przychody ze sprzedaży w wysokości 6 148 tys. zł. Było to więcej niż rok wcześniej, gdy przychody miały wartość 5 951 tys. zł.

Czytaj na ten temat: Swissmed: wzrost przychodów w I kwartale 2020>>>