Ujastek współtworzy Śląski Instytut Matki i Noworodka

0
1538


Centrum Medyczne Ujastek z Krakowa wraz z władzami miasta Chorzów oraz Zespołem Szpitali Miejskich w Chorzowie rozpoczęło współpracę przy tworzeniu nowoczesnego ośrodka medycznego – Śląskiego Instytutu Matki  i Noworodka.

W ciągu dwóch lat w nowo wybudowanym obiekcie przy ul. Strzelców Bytomskich w Chorzowie  powstanie nowoczesny kompleks szpitalny składający się z oddziałów położniczego, ginekologicznego, patologii ciąży oraz intensywnej terapii noworodka wraz z przychodnią specjalistyczną sprawującą opiekę nad kobietami w ciąży oraz noworodkami.

Docelowo Innova Capital, udziałowiec Centrum Medycznego oraz Ujastek zainwestują w chorzowskim szpitalu około 40 milionów złotych. Instytut  dysponować będzie bazą 160 łóżek szpitalnych oraz pełnym zapleczem diagnostycznym i zabiegowym.

Nadzór merytoryczny nad funkcjonowaniem oddziału przejął uznany śląski ginekolog i położnik prof. dr hab. Krzysztof Sodowski pomysłodawca i kierownik Śląskiego Instytutu Matki i Noworodka w Chorzowie. Rosnące potrzeby w zakresie zapewnienia bezpiecznej opieki nad matką i dzieckiem na Śląsku doprowadziły do współpracy pomiędzy władzami miasta Chorzów – organu właścicielskiego  SPZOZ Szpitali Miejskich w Chorzowie oraz Śląskiego Instytutu Matki i Noworodka, który od początku października 2012 roku  prowadzi dotychczasowy oddział ginekologiczno – położniczy oraz noworodkowy Szpitala Miejskiego przy ulicy Strzelców Bytomskich w Chorzowie.
Krakowski Szpital Ujastek oferuje opiekę położniczo-ginekologiczną. Rocznie w Ujastku w Krakowie przychodzi na świat około 4,5 tysiąca dzieci. Posiada także oddział ginekologiczny, gdzie wykonywane są zaawansowane operacje. Specjalizuje się w zabiegach laparoskopowych, diagnostyce i leczeniu nietrzymania moczu oraz diagnostyce hiperprolaktynemii, która wykonywana jest kompleksowo w ciągu jednego dnia.

Innova Capital, środkowoeuropejski fundusz private equity, zainwestował w krakowski Szpital Położniczo-Ginekologiczny Ujastek we wrześniu 2012 roku. Fundusz, wspólnie z założycielami Ujastka, zamierza zbudować sieć szpitali i klinik świadczących zaawansowaną opiekę medyczną z zakresu ginekologii, położnictwa, patologii ciąży i neonatologii, w tym w szczególności intensywnej terapii noworodków.