Umowa genXone z Sanepidem

0
267

Spółka genXone S.A. podpisała 21 stycznia 2021 roku z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Olsztynie umowę dotycząca przeprowadzenia projektu pilotażowego, którego celem jest wdrożenie sekwencjonowania nanoporowego do badań epidemiologicznych wirusa Sars-CoV-2.

W ramach umowy spółka sprzeda i dostarczy sprzęt laboratoryjny oraz komputer wraz z oprogramowaniem niezbędnym do realizacji projektu a także udzieli licencji na oprogramowanie do sekwencjonowania.

Umowa obejmuje też przygotowanie i dostarczenie odczynników, wystarczających na sekwencjonowanie co najmniej 200 próbek, przeszkolenie pracowników, a także bieżące wsparcie w zakresie realizacji projektu.

Czytaj także: Diagnostyka i genXone zidentyfikowały nowy wariant wirusa>>>

Wynagrodzenie wynikające z umowy to 150.000 zł brutto. Realizacja umowy trwa do 22 lutego 2021 roku.

Realizacja projektu pozwoli na dopracowanie pierwszego produktu opracowanego przez dział badawczo rozwojowy spółki w technologii nanoporowego sekwencjonowania NGS. W przypadku pozytywnych wyników spółka rozpocznie sprzedaż własnych rozwiązań opracowanych w technologii Nanopore w postaci zestawów odczynników wraz z protokołami laboratoryjnymi, oprogramowania i rozwiązań bioinformatycznych na rzecz innych laboratoriów.

GenXone to spółka z branży biotechnologicznej, która tworzy nowe rozwiązania oraz produkty wykorzystujące najnowsze technologie sekwencjonowania kwasów nukleinowych. Specjalizuje się w sekwencjonowaniu NGS oraz diagnostyce medycznej.

Jednym z akcjonariuszy genXone jest Diagnostyka sp. z o.o., która w roku 2019 objęła 13,41 procenta akcji spółki, a obecnie posiada ich 10,97 procenta.