Unia Bracka: nowe poradnie i usługi

0
855

Placówki ambulatoryjne należące do Fundacji Unia Bracka, poszerzają ofertę świadczonych usług. W przychodni Porąbki-Klimontów w Sosnowcu oraz w przychodni Staszic w Katowicach rozpoczną działalność poradnie kardiologiczne. Od lipca 2014 sosnowiecka przychodnia oferuje zabiegi rehabilitacyjne w ramach kontraktu z NFZ.

Zabiegi są dostępne w nowo otwartym Dziennym Ośrodku Rehabilitacji. Przychodnia Porąbki-Klimontów jest jedyną placówką na terenie Sosnowca, która oferuje opiekę rehabilitacyjną w ośrodku dziennym.

Rehabilitacja w ośrodku przeznaczona jest dla osób, które wymagają kompleksowej fizjoterapii narządu ruchu, szczególnie ze wskazań ortopedycznych (po urazach, operacjach,  u osób przewlekle chorych) ale także neurologicznych i reumatologicznych. Kuracja trwa od 2 do 4 tygodni. W tym czasie pacjent poddaje się średnio 5 zabiegom dziennie. Dzięki stałej współpracy ze specjalistą neurologiem oraz specjalistą rehabilitacji lekarze mogą na bieżąco nadzorować postępy w leczeniu. Pacjenci mogą także uzyskać pomoc psychologa.

Poradnie kardiologiczne, które rozpoczną działalność w połowie sierpnia 2014 w placówkach w Sosnowcu i Katowicach,  będą oferowały także badania diagnostyczne w zakresie echokardiografii.

Fundacja Unia Bracka prowadzi kilkadziesiąt przychodni zlokalizowanych na terenie miast i powiatów województwa śląskiego: Katowic, Rudy Śląskiej, Bytomia, Sosnowca, Gliwic, Zabrza, Szczygłowic i Knurowa. Z usług podstawowej opieki zdrowotnej zakładów Fundacji korzysta około ponad 250 tysięcy osób.

Zakłady Fundacji poza świadczeniem usług na rzecz klientów indywidualnych zajmują się obsługą firm. Obejmują opieką profilaktyczną 347 firm z terenu całego Śląska. Unia Bracka posiada także 34 zespoły przewozowe. Usługi medyczne oraz transport sanitarny świadczy w ośrodkach medycznych zlokalizowanych w województwach: śląskim, małopolskim, warmińsko-mazurskim oraz wielkopolskim.