Unia Bracka: otwarcie pracowni RTG w Sosnowcu

0
1050

Fundacja Unia Bracka, prowadząca sieć placówek ambulatoryjnych na terenie Śląska, zainwestowała w modernizację pracowni rentgenodiagnostyki w Przychodni Brackiej Porąbka-Klimontów przy ulicy Dmowskiego 6A w Sosnowcu.

Remont pomieszczeń oraz przeprowadzenie procesu ucyfrowienia dotychczasowego aparatu RTG pozwoliły na podwyższenie standardu obsługi pacjentów pracowni. Zdjęcia wykonywane są w dniu zgłoszenia i wydawane w formie cyfrowej na płytach CD. Zdjęcia pacjentów korzystających z konsultacji lekarzy specjalistów w placówce są przesyłane bezpośrednio do gabinetu lekarskiego natychmiast po ich wykonaniu. Wpływa to na skrócenie wizyty pacjenta w przychodni.

Fundacja prowadzi kilkadziesiąt przychodni zlokalizowanych na terenie miast i powiatów województwa śląskiego: Katowic, Rudy Śląskiej, Bytomia, Sosnowca, Gliwic, Zabrza, Szczygłowic i Knurowa. Z usług podstawowej opieki zdrowotnej zakładów Fundacji korzysta około ponad 250 tysięcy osób. Zakłady Fundacji poza świadczeniem usług na rzecz klientów indywidualnych zajmują się obsługą firm. Obejmują opieką profilaktyczną 347 firm z terenu całego Śląska. Unia Bracka posiada także 34 zespoły przewozowe. Usługi medyczne oraz transport sanitarny świadczy w ośrodkach medycznych zlokalizowanych w województwach: śląskim, małopolskim, warmińsko-mazurskim oraz wielkopolskim.

Placówki Fundacji są systematycznie modernizowane i doposażone i ciągle rozwijają swoją działalność. W lipcu 2013 roku otwarta została nowoczesna pracownia rehabilitacyjna w przychodni przy ulicy Bojkowskiej 20 w Gliwicach.

Fundacja „Unia Bracka” powstała w 1992 roku  i została założona przez 63 kopalnie górnictwa węgla kamiennego oraz organizacje związkowe działające w branży górniczej. Ideą powstania Fundacji było zapewnienie górnikom kompleksowej opieki ambulatoryjnej w wielu ośrodkach diagnostyczno-specjalistycznych. Przychodnie Fundacji rozwijając się, otaczały opieką medyczną coraz szerszy krąg pacjentów, dbając nie tylko o zdrowie górników i ich rodzin, ale również mieszkańców regionu śląskiego.