Urovita rozwija sieć placówek

0
343

Śląskie Centrum Urologii Urovita z Chorzowa otworzyło nową poradnię specjalistyczną w Częstochowie. Poradnia oferuje konsultacje w zakresie urologii, działa w Centrum Medyk, przy alei Wolności.

W nowej poradni konsultacji udziela zastępca ordynatora Oddziału Urologicznego w Chorzowie. Konsultacja lekarza specjalisty wraz z badaniem z USG kosztuje 150 zł.

Urovita prowadzi także poradnię urologiczną w Bytomiu, w przychodni Sante, oraz w Katowicach, w przychodniach sieci medycznej Epione. Placówka ambulatoryjna Urovity działa także w Nowym Targu.

Śląskie Centrum Urologii Urovita prowadzi przy ulicy Strzelców Bytomskich w Chorzowie poradnię oraz szpital. Placówka oferuje zabiegi urologiczne, między innymi kruszenie kamieni moczowych falą pozaustrojową, a także radykalne operacje onkologiczne w zakresie całego układu moczowego. Diagnozowane i leczone są zaburzenia w zakresie nietrzymania moczu oraz choroby stercza. Działa tutaj też poradnia urologiczna.

Urovita oferuje usługi komercyjne oraz finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Kontrakt dotyczy leczenia szpitalnego w zakresie urologii (w tym pakietu onkologicznego), chemioterapii oraz programów lekowych (leczenie neurogennej nadreaktywności wypieracza).

Urovita sp. z o.o. funkcjonuje od 2001 roku. Szpital powstał w budynku istniejącego od ponad 50 lat chorzowskiego oddziału urologii. Budynek przebudowano i wyremontowano dostosowując go do standardów unijnych. Głównym właścicielem spółki i prezesem jest Aleksander Kurczyk.