Uzdrowisko Horyniec: oferenci dopuszczeni do dalszego etapu prywatyzacji

0
735


Trzej oferenci z siedmiu, którzy złożyli oferty, zostali dopuszczeni do dalszego etapu prywatyzacji Uzdrowiska Horyniec Sp. z o.o., tj. do przeprowadzenia ograniczonego badania spółki i złożenia wiążących propozycji warunków umowy. 

Są to: Specjalistyczny Gabinet Reumatologiczny Lekarz Medycyny Beata Dukacz z siedzibą w Horyńcu-Zdroju i Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Dukat Witold Dukacz z siedzibą w Lubaczowie, VRP Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu oraz Eskulap G. Czarnecki Sp. z o.o. z siedzibą w Rachaniach. Poza tym oferty złożyli jeszcze: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Kormed” Jacek Korzeniowski z siedzibą w Lubaczowie, Europejskie Centrum Leczniczo – Rehabilitacyjne „Lotos” Sp. z o.o. z siedzibą w Rabce Zdroju, PP-H-U „Thier” Marek Thier z siedzibą w miejscowości Świątniki Górne oraz Tomasz Tront z Łykoszyna.

Skarb Państwa zaproponował sprzedaż 14 144 udziałów stanowiących 89,26 procent kapitału zakładowego spółki Uzdrowisko Horyniec Sp. z o.o. Cena nominalna za jeden udział to 500 zł. To już kolejna próba prywatyzacji tego uzdrowiska. W czerwcu 2012 roku negocjacje zostały zamknięte bez rozstrzygnięcia.

Uzdrowisko Horyniec Spółka z o.o. obejmuje kilka obiektów sanatoryjnych: Dom Zdrojowy, posiadający część hotelową i zabiegową oraz sanatoria Modrzew i Jawor. Horyniec świadczy usługi lecznicze między innymi na bazie borowiny i wody siarczkowo – siarkowodorowej. Z usług uzdrowiska korzystają szczególnie pacjenci cierpiący na choroby narządu ruchu oraz reumatyczne. Uzdrowisko jest również producentem naturalnej wody źródlanej „Hetmańska”.