Uzdrowisko Horyniec: siedem ofert na zakup udziałów

0
1091


Siedmiu oferentów złożyło oferty w odpowiedzi na zaproszenie do udziału w negocjacjach w sprawie nabycia 14 144 udziałów stanowiących 89,26 procent kapitału zakładowego spółki Uzdrowisko Horyniec Sp. z o.o. Cena nominalna za jeden udział to 500 zł.

Oferty zostały złożone przez: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Kormed” Jacek Korzeniowski z siedzibą w Lubaczowie, Europejskie Centrum Leczniczo – Rehabilitacyjne „Lotos” Sp. z o.o. z siedzibą w Rabce Zdroju, VRP Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, PP-H-U „Thier” Marek Thier z siedzibą w miejscowości Świątniki Górne, Eskulap G. Czarnecki Sp. z o.o. z siedzibą w miejscowości Rachanie, Specjalistyczny Gabinet Reumatologiczny Lekarz medycyny Beata Bogusz-Dukacz z siedzibą w Horyńcu Zdroju i Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe DUKAT Witold Dukat z siedzibą w Lubaczowie oraz przez Tomasza Tronta z Łykoszyna.

To już kolejna próba prywatyzacji tego uzdrowiska. W czerwcu 2012 Minister Skarbu Państwa podjął decyzję o zamknięciu bez rozstrzygnięcia negocjacji dotyczących sprzedaży udziałów spółki. W negocjacjach uczestniczyły wówczas dwa spośród siedmiu obecnie zainteresowanych podmiotów: z PP-H-U „Thier” Marek Thier oraz Specjalistyczny Gabinet Reumatologiczny Lekarz medycyny Beata Bogusz-Dukacz.

Uzdrowisko Horyniec Spółka z o.o. obejmuje kilka obiektów sanatoryjnych: Dom Zdrojowy, posiadający część hotelową i zabiegową oraz sanatoria Modrzew i Jawor. Horyniec świadczy usługi lecznicze między innymi na bazie borowiny i wody siarczkowo – siarkowodorowej. Z usług uzdrowiska korzystają szczególnie pacjenci cierpiący na choroby narządu ruchu oraz reumatyczne. Uzdrowisko jest również producentem naturalnej wody źródlanej „Hetmańska”.