Uzdrowisko Horyniec: wydłużenie wyłączności negocjacyjnej

0
989

Ministerstwo Skarbu Państwa podjęło decyzję o wydłużeniu przyznanej spółce Europejskie Centrum Leczniczo – Rehabilitacyjne Lotos Sp. z o.o. z siedzibą w Rabce Zdroju wyłączności negocjacyjnej w procesie prywatyzacji spółki Uzdrowisko Horyniec Sp. z o.o. do dnia 30 marca 2012 roku.

Poprzednie udzielenie przez MSP wyłączności negocjacyjnej dotyczyło terminu do dnia 10 lutego 2012. Ministerstwo oferuje do sprzedaży 14 144 udziałów, stanowiących 89,26 procent kapitału zakładowego Uzdrowiska Horyniec. Wartość nominalna jednego udziału wynosi 500 zł.

Uzdrowisko Horyniec Spółka z o.o. składa się z kilku obiektów sanatoryjnych: Dom Zdrojowy, posiadający część hotelową i zabiegową oraz sanatoria Modrzew i Jawor. Część usług oferowanych w obiektach jest finansowana przez NFZ, pozostałe to usługi komercyjne. Horyniec świadczy usługi lecznicze m.in. na bazie borowiny i wody siarczkowo – siarkowodorowej. Spółka uzyskuje bardzo dobre efekty w leczeniu chorób narządu ruchu i reumatycznych. Przedsiębiorstwo jest również producentem naturalnej wody źródlanej „Hetmańska”.

Centrum Leczniczo – Rehabilitacyjne „Lotos” Sp. z o.o. mieści się w Rabce Zdroju przy ulicy Kilińskiego 1. Prezesem spółki jest Beata Maria Stolarczyk.