Uzdrowisko Horyniec: wyłączność negocjacyjna dla Centrum Lotos

0
873

Minister Skarbu Państwa udzielił spółce Europejskie Centrum Leczniczo-Rehabilitacyjne „Lotos” Sp. z o.o. z Rabki Zdroju wyłączności negocjacyjnej w procesie prywatyzacji spółki Uzdrowisko Horyniec w terminie do dnia 10 lutego 2012.

Do negocjacji uzdrowiska dopuszczone zostały dwa podmioty: Beata Bogusz – Dukacz, prowadząca specjalistyczny gabinet reumatologiczny w Horyńcu Zdroju oraz Europejskie Centrum Leczniczo – Rehabilitacyjne „Lotos” z Rabki Zdroju. Wyłączności negocjacyjnej udzielono tylko drugiemu z nich.

Ministerstwo oferuje do sprzedaży 14 144 udziałów, stanowiących 89,26 procent kapitału zakładowego Uzdrowiska Horyniec. Wartość nominalna jednego udziału wynosi 500 zł.

Uzdrowisko Horyniec Spółka z o.o. składa się z kilku obiektów sanatoryjnych: Dom Zdrojowy, posiadający część hotelową i zabiegową oraz sanatoria Modrzew i Jawor. Część usług oferowanych w obiektach jest finansowana przez NFZ, pozostałe to usługi komercyjne. Horyniec świadczy usługi lecznicze m.in. na bazie borowiny i wody siarczkowo – siarkowodorowej. Spółka uzyskuje bardzo dobre efekty w leczeniu chorób narządu ruchu i reumatycznych. Przedsiębiorstwo jest również producentem naturalnej wody źródlanej „Hetmańska”.

Centrum Leczniczo – Rehabilitacyjne „Lotos” Sp. z o.o. mieści się w Rabce Zdroju przy ulicy Kilińskiego 1. Prezesem spółki jest Beata Maria Stolarczyk.